ישבה על הספסל - כי היא בת: נטע פוקס, בת 11, משחקת כדורסל בקבוצת "אליצור גבעת שמואל" המעורבת עם בנים, זאת מפני שאין באזורה קבוצת בנות בשכבת גילה. בשבוע שעבר היא הופתעה לאחר שנאסר עליה לעלות למשחק מול קבוצה דתית – רק בגלל שהיא בת. 

"כבר הייתי אחרי חימום והייתי אמורה לעלות למגרש כשהמאמן אמר לי שאני לא יכולה," היא משחזרת בריאיון ל-N12. "הקבוצה מולנו, קבוצה דתית, החליטו שהם לא מוכנים שאני אשחק כי אני בת. זה ממש פגע בי. התאפקתי לא לבכות כי לא רציתי לעשות את זה מולם. זה כמו שיגידו לרקדן בקבוצה עם בנות לא לרקוד".

בערים רבות בישראל אין קבוצת כדורסל לילדות - ומי שמשחקת צריכה להצטרף לקבוצת בנים. אבל, על פי החוק של איגוד הכדורסל בישראל, קבוצות דתיות בליגה יכולות להחליט שבנות לא תשתתפנה במשחקים מולן. 

"כולנו נפגענו מזה, היא באה למשחק ולא נתנו לה לשחק," אמר תומר, שחקן בקבוצה עם נטע. רועי, שחקן נוסף בקבוצה הוסיף: "היא שחקנית שמאוד משתתפת ופעילה והיא יודעת לשחק ממש כמו כל שחקן. היא מהטובות בקבוצה, ואני לא מרגיש שום הבדל בכך שהיא בת. אנחנו בעצמנו קבוצה דתית, ויש קבוצות דתיות נוספות ועד עכשיו זה לא הפריע לאף אחד שהיא משחקת".

"חבל שיש כזה חוק שאומר לבנות 'שבו על הספסל'", אמרה עדי פוקס, אימה של נטע. "זה כואב. הם ילדים בני 11 שבאים לשחק בכדור, לעשות מה שהם אוהבים - ואותו שופט בא ומוריד אותה מהמגרש מול כל האנשים. הלוואי שיצליחו לשנות את החוק ויאפשרו לכל בת ובן לא משנה באיזה ספורט לשחק. ואני גאה בנטע כי היא מוכיחה לכולם שהכול אפשרי".

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה: "התקנה היא לטובת הבנות כדי לאפשר להן לשחק עם בנים במקומות שאין קבוצות לבנות. יש מגזר דתי שיש לו קושי עם זה וצריך לכבד את זה. עם זאת, צריך להודיע על כך מראש לשחקנית ואסור שדבר כזה יקרה ברגע האחרון".