יממה לא קלה עברה על מכבי תל אביב בכדורסל, וההפסד אתמול לפנרבחצ'ה (82:75) היה רק הבעיה הקטנה של המועדון. טרם ההפסד, הודיע המועדון על דחיית המשחק שתוכנן למחר נגד פנרבחצ'ה בתל אביב, אבל מאחורי ההודעה הלקונית הזו מסתתרת דרמה לא קטנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתחיל מההתחלה. על אף סגירת נתב"ג וסגירת השמיים, הוחרגו קבוצות הספורט המקצועניות המשחקות במסגרות האירופאיות וקיבלו את האישור להמשיך לטוס למשחקים ולארח קבוצות מחו"ל. אך רק לאחר ההחרגה הזו, ולאחר ש-3 קבוצות כדורסל, עירוני נס ציונה, הפועל ירושלים ומכבי ת"א, כבר טסו ליעדים שונים, התברר חוק חדש אליו לא היו מודעים גם במשרד הספורט.

חילי טרופר (צילום: Yonatan SindelFlash90)
במשרד הספורט הופתעו. חילי טרופר | צילום: Yonatan SindelFlash90

לאחר שמשרד הספורט סגר עם משרד התחבורה והבריאות שקבוצות הספורט יוכלו לטוס, הופתעו שם מחוק חדש. רשות התעופה האזרחית אומרת שלפי התקנות, חברות זרות לא יכולות להיכנס לארץ בזמן הסגר, גם אם הן מביאות קבוצות ספורט. החוק הועבר לידיעת הקבוצות ונאמר להן כי עליהן להסתדר עם טיסות ישראליות בלבד בכניסה וביציאה מישראל בתקופה הקרובה.

נס ציונה וירושלים הצליחו להסתדר עם טיסות ישראליות, למרות שכבר היו בחו"ל בזמן הזה, אבל חוסר המזל של מכבי ת"א היה כפול. הם כבר טסו לטורקיה עם חברת פגסוס הטורקית, וחברות ישראליות לא נוחתות בטורקיה. כלומר, הצהובים חזרו הלילה מטורקיה לישראל בטיסה דרך אתונה - אבל בפני אנאדולו, הקבוצה הטורקית שהייתה אמורה להגיע לישראל, ניצבה בעיה נוספת.

באנאדולו טענו כי האיחוד האירופי דורש מהם ויזה כדי להיכנס ולהחליף טיסה ביוון ואת הוויזה צריך להנפיק כמה ימים מראש לפחות - דבר שלא היה אפשרי בסיטואציה הנוכחית. מכבי ת"א ומשרד הספורט ניסו לחשוב על פתרונות יצירתיים ואפילו הציעו לטורקים לטוס לעמאן ומשם להגיע לישראל מכיוון שהמעבר היבשתי (בינתיים) פתוח - אבל הטורקים סירבו.

בשורה התחתונה: המשחק נדחה בהסכמה ולא יעלה למכבי ת"א בהפסד טכני. שאר הקבוצות שיגיעו לישראל ויטוסו מישראל יעשו זאת עם חברות ישראליות בלבד, והמשחקים יימשכו כסדרם למרות הסגר וסגירת נתב"ג. החיים בצל הקורונה.