כבר כמה שנים שחברת "פיקסלוט" מייצרת צילום של אירועי ספורט שלא היו מצולמים קודם לכן. באמצע הדרך התחוור לחברה שלא רק בליגות הנוער ובליגות החובבניות יש דרישה למוצר שלהם - אלא גם בטופ של הכדורגל העולמי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה מאוד מרגש", אמר מנכ"ל פיקסלוט. "לי באופן אישי כאוהד ברצלונה זה עוד יותר מרגש. זו האהבה הכי גדולה שלנו בסוף לראות את מסי, זה כמעט הפסגה של הספורט". 

פיקסלוט יודעת לצלם משחקי כדורגל מזוויות ייחודיות שפחות מוכרות לקהל הרחב. לדוגמא, זווית טקטית ממנה ניתן לראות את המערך של הקבוצה ואת מיקומי השחקנים במגרש - כזו שמעניינת מאוד צוותי אימון. המערכת יודעת גם לחתוך בזמן אמת כל אירוע שקרה במשחק או באימון, כדי לאפשר למאמנים ולשחקנים לנתח אותו. 

ליאו מסי היה מעדיף לוותר על השער ושברצלונה תשיג את שלושת הנקודות (
צילום: ספורט 5

גל עוז, אחד ממייסדי החברה, הסביר: "ממשחק אחד אני יכול להוציא גם מבט טקטי, גם מבט של השוער, גם מבט של כל אחד מהשחקנים - ואת זה בעצם לתת למאמן ככלי עזר לאימון". לא בטוח שמסי יודע את זה, אבל הסרטונים שבהם הוא צופה לפני ואחרי המשחקים פותחו במשרדים של החברה בפתח תקווה. באותם סרטונים ניתן לראות קטעים ושברי קטעים שהמצלמות האוטומטיות של פיקסלוט צילמו עבורם, ומכילות הרבה יותר מידע רלוונטי לשחקנים ולצוות המקצועי. 

ברצלונה למעשה כבר עובדת עם פיקסלוט שנים, כמו מועדונים גדולים אחרים דוגמת באיירן מינכן ונאפולי. היום הצדדים הודיעו על שיתוף פעולה שבמסגרתו ימשיכו לפתח וגם לשווק יחד את המערכת, ופיקסלוט אף תשלח צוות משלה לעבודה צמודה במרכז החדשנות של ברצלונה. המירוץ אחר טכנולוגיות חדשות שמוסיפות למאמנים מידע ומשפרות ביצועים נמצא בעיצומו. לפחות בתחום הזה, המוח הישראלי יכול לסייע לכדורגל העולמי.