התמונות הראשונות שבהן נראה גלעד שליט יוצא מהשבי אחרי חמש שנים וארבעה חודשים ייזכרו כאחד הרגעים המרגשים ששודרו בישראל.

קרנית גולדווסר, שליוותה את משפחת שליט ולא זכתה לראות את בעלה אהוד גולדווסר חוזר מהשבי, התקשתה להסתיר את התרגשותה למראה דמותו של שליט, מלווה בדרכו חזרה לארץ. "יצאנו למאבק הזה שלושה שבועות אחרי שגלעד נחטף, שלוש משפחות", אמרה קרנית כשהיא מכוונת את דבריה למשפחות גולדווסר, רגב ושליט והוסיפה "דיברתי בהרבה מקומות, אבל מעולם לא התרגשתי ולא דפק לי הלב כמו עכשיו. מבחינתי ומבחינת המשפחה שלי מדובר בסוג של תיקון שאנחנו יכולים לומר עכשיו ששלושת החיילים חזרו הביתה".

קרנית גולדווסר
קרנית גולדווסר | צילום: חדשות 2

"אלה התמונות שמייחדות אותנו, שמראות שאנחנו מסוגלים לשלם מחירים ולהיות כואבים, אבל יחד עם זה לחוות שמחה, כי אנחנו אחרים", הוסיפה קרנית. "אם אנחנו כאן מאושרים אפשר רק לדמיין מה הוא חושב. אני לא יודעת אם הוא יודע כמה עשינו עבורו במהלך חמש השנים שבהן היה בשבי".

מקי גולדווסר, אמו של אהוד גולדווסר סיפרה גם היא על ההתרגשות הגדולה שהציפה אותה עם הצפייה בתמונות. "ההתרגשות עצומה, נאלצתי להתאפק לא לפרוץ בבכי. אני חושבת שהיום הזה כל כך נדיר והוא ניצחון לעם ישראל. מה שאנחנו השגנו בשחרור של חייל אחד הוא ניצחון פנטסטי לעמידות ולחוזק של מדינת ישראל, והעולם כולו משתאה נוכח התמונות האלה".

כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד לאורך כל היום לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

שמשון ליבמן
שמשון ליבמן | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

ראש מטה המאבק לשחרור שליט שמשון ליבמן, שליווה את המשפחה לאורך כל הדרך עד לשחרור, דמע לאור התמונות. "אני אקח אוויר כי קשה לי לדבר, אני פשוט מתרגש ודומע. זאת השמחה האמיתית, זה מה שניסינו לעשות חמש שנים וחצי, והשגנו את זה", אמר זמן קצר אחרי פרסום התמונות. "גלעד לא יודע עד כמה ביטחון הוא נותן היום לכל כך הרבה צעירים. אני מקווה שהוא מרגיש טוב ונקבל אותו במצב טוב ואני מקווה שיצליח לבנות את חייו מהיום".

"אנחנו סיימנו את המאבק ונצטרך לקפל את הדגלים ולהשאיר את דגל ישראל", סיכם ליבמן.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

גלעד שליט: "התגעגעתי למשפחה שלי"

שידור חי: עסקת שליט דקה אחרי דקה

חגיגות בעזה, ברפיח ובביתוניא: "ניצחון של האסירים"

הושלמה העברת האסירים ליו"ש

מיוחד: הדרך של גלעד בחזרה הביתה

צפו: חגיגות שמחה במצפה הילה