המהפכה המשפטית שעומדת במרכז השיח הציבורי בישראל הגיעה אתמול (שלישי) לאחד מרגעי המפתח שלה, כש-15 שופטי בג"ץ דנו בחוק לביטול עילת הסבירות, והישראלים לא נותרו אדישים: כ-200 אלף צופים עקבו אתמול (שלישי) אחר השידור של הדיון ההיסטורי בבג"ץ - מדובר בגידול של כ-55% בצפייה בשעות בהן עיקר השידור סבב סביב הדיון.

גם הרשתות געשו בעקבות הדיון, כשאתמול נרשמו 296 דיונים ו-12,900 אינטראקציות (לייק, שיתוף או תגובה) ברחבי הרשת הקשורים להליך המשפטי, כך לפי נתוני חברת באזילה המומחית במודיעין עסקי מבוסס ניתוח שיח ברשת. לפי הניתוח, הסנטימנט הציבורי ברשתות היה מאוזן, שמספר דומה של גולשים הביעו תמיכה בעותרים ובקואליציה.

הזינוק בחיפוש בית המשפט העליון בגוגל
הזינוק בחיפוש בית המשפט העליון בגוגל
הזינוק בחיפוש אילן בומבך בגוגל
הזינוק בחיפוש אילן בומבך בגוגל

בין המאפיינים של השיח ברשת היו קריאות גנאי כלפי אנשי שמאל, ביקורות אודות "האליטה", קריאות למען המחאה, וביקורות נגד בית המשפט העליון. מהסקירה של חברת באזילה עולה שהמונחים הבולטים ביותר בשיח ברשתות אתמול היו "דמוקרטיה", "רפובליקת בננות", "דיון היסטורי" ו"סמכות".

בנוסף, 4 מ-10 החיפושים הכי פופולאריים בגוגל ישראל אתמול היו קשורים לדיון בבג"ץ, כך לפי נתוני "גוגל טרנדס". את "אילן בומבך" ואת "בית המשפט העליון" חיפשו יותר מ-10,000 איש. אלפים נוספים חיפשו את "אסתר חיות", "מגילת העצמאות" ו"שמחה רוטמן".