לכל אדם יש את הרגעים שהוא היה מעדיף לשכוח, אך יש כאלו שנחקקים בזיכרון הקולקטיבי לעד. במסגרת פרוייקט סיכום העשור ריכזנו עבורכם את הרגעים הכי מביכים שהיו בעשור החולף. צפו בשלושים הקטעים המביכים ביותר שאספנו עבורכם.

פליטת פה מפורסמת שזיכתה את נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש במקום ה-30 במצעד היא הקנטתו של הנשיא את כתב ה'לוס אנג'לס טיימס' שהרכיב משקפי שמש בזמן שהעז להפנות לעבר בוש שאלה. רק לאחר מספר רגעים הבין הנשיא המובך שהעיתונאי הוא כמעט עיוור, וההתנצלות המיידית לא אחרה לבוא.

אל המקום ה-29 הגיעו נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש ממשלת צרפת ניקולא סרקוזי שלא הסתירו את התעניינותם בעכוזה של בחורה צעירה, ושלחו לעברה מבטים שנקלטו היטב במצלמות ולא השאירו מקום לסימני שאלה. חברי הפרלמנט ברומניה ובדרום קוריאה הגיעו למקום ה-28 לאחר שלקחו חלק בקטטה המונית מול עדשת המצלמה.

משפחת בוש רוקדת באפריקנית

במקום ה-27 זכה נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ורג' בוש בזכות העיסוי שהעניק לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בעיצומה של פסגת ה-G8, שהתכנסה ברוסיה ביולי 2006. מרקל מיהרה להשתחרר מאחיזתו של הנשיא בכתפיה, וחצי שנה לאחר מכן בזמן שביקרה בבית הלבן, בוש הכריז על שינוי מדיניות שהיא "ללא עיסויים בגב".

הזמרת המצליחה ביונסה דורגה במקום ה-26 לאחר שנפלה בצורה מביכה במיוחד בזמן הופעה חיה. למקום ה-25 הגיעה פרשת הבלון והילד שהסעירה את ארצות הברית. לאחר שהוריו של ילד קטן הזעיקו לשווא את המשטרה בטענה שבנם נעלם בכדור פורח החליט בית המשפט לשלוח את אביו של הילד לבית הכלא.

במקום ה-24 הגיע מלך ספרד שהשתיק את נשיא ונצואלה הוגו 'אווס מול עיניהם של אלפי בני אדם המומים. אל המקום ה-23 והמכובד הגיע עמי איילון שלא בדיוק הפגין רגישות כשהגיע למאהל מחאה של חסרי דיור ופרנסה, ודאג להעיר למפגינה על שגיאת כתיב בשלט שהיא תלתה.

במקום ה-22 הגיעו "לילות המיקרופונים" של מפלגת העבודה והליכוד שהצליחו להביך את בכירי הפוליטקאים בישראל. במקום ה-21 זכו בני הזוג ג'ורג' ולורה בוש, כשהפגינו יכולות ריקוד אפריקני מרשימות, אך קצת רחוקת מהמקור.

במקום ה-20 נמצא ג'ורג' בוש לאחר שלא הצליח לענות בשידור על השאלה "מי הוא ראש ממשלת הודו?". במקום ה-19 נמצא יו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמיר פרץ שהתקשה להגות מילים באנגלית במהלך נאום מול המפלגה.

במקום ה-18 ניצב זינאדין זידאן, שלמרות קריירה ארוכה ומרשימה, את רגע הפרישה הוא לעולם לא ישכח, וגם אנחנו, כאשר בגמר גביע העולם בכדורגל בשנת 2006 נגח בשחקן איטליה, מטראצי, דבר שגרם לשופט להניף כרטיס אדום ומכריע לזידאן.

אל המקום ה-17 הגיעו שני פוליטיקאים ש"זכו" לקבל עוגות קרם בפרצופם: בשנת 2001 היה זה ראובן ריבלין, ובשנת 2008 היה זה נשיא צרפת ניקולא סרקוזי. במקום ה-16 זכה שר האוצר היפני שוצ'י נגאקאווה שהתפטר "מסיבות רפואיות" לאחר שעלו טענות כי הוא הגיע שיכור למסיבת עיתונאים.

אל המקום ה-15 הגיע יחיאל חזן ש"לא לקח את הפאנל או את המוח" של מערכות ההצבעה, בעקבות פרשת ההצבעות הכפולות בבחירות לכנסת בשנת 2003. נשיא ארצות הברית וזוכה פרס נובל ברק אובמה זכה במקום ה-14 במצעד לאחר שהרג ללא רחמים זבוב שהפריע לו במהלך ראיון.

במקום ה-13 ניצבים שלושה פוליטיקאים שכנראה היו עייפים מפעילות רבה, ופשוט נרדמו באמצע יום עבודה, מול המצלמות. ביל קלינטון נרדם במהלך נאום לזכרו של מרטין לותר קינג ב-2008, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נרדם במהלך טקס ממלכתי  ושר הביטחון אהוד ברק נראה מנמנם במהלך דיון בכנסת.

במקום ה-12 המכובד "זוכה" שחקן צ'לסי, ג'ון טרי, שפספס פנדל מכריע בגמר ליגת האלופות ובכך מנע מאברם גרנט שלנו לזכות בתואר הנכסף. במקום ה-11 זכה הרגע שהתברר בדיעבד כמזיק ביותר לתדמיתו של ג'ורג' בוש. ב-1 במאי 2003 הכריז הנשיא לשעבר על הצלחת המלחמה בעירק כשמאחוריו מתנוסס שלט ענק "המשימה הושלמה" בזמן שבפועל, כוחות הקואליציה עדיין שם, ומניין ההרוגים ממשיך לעלות עד עצם היום הזה.

במקום העשירי ניצב לו נשיא אירן השנוי במחלוקת אחמדינג'ד, שבמהלך נאום באוניברסיטת ניו יורק אליה הוזמן, אמר לקהל הרב ש"באירן אין הומוסקסואליים כמו שיש בארה"ב", ואל המקום התשיעי הגיע מייקל ג'קסון שבנובמבר 2002 הוציא את בנו התינוק מחלון בית המלון בגרמניה כדי להציגו למעריציו, אירוע שנחשב לשערורייה שכן הצופים חשבו שמלך הפופ עומד להשליך את בנו אל הקרקע.

למקום השמיני הגיע סדאם חוסיין בזכות התפרצויותיו והבעת הזלזול הבלתי פוסקים במהלך משפטו שהחל בשנת 2003 לאחר שנתפס במקום מחבואו בעירק. במקום השביעי זכו ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ויו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת כשהתווכחו ביניהם על מי ייכנס ראשון לחדר הדיונים בשיחות השלום בקמפ דיוויד.

במקום השישי זכה השד של ג'נט ג'קסון שפיזז יחד איתה ועם ג'סטין טימברלייק בגמר הסופרבול בשנת 2004, ובמקום החמישי שוב מחזיק ג'ורג' בוש ולא אחר, כאשר בשנת 2006 לאחר שסיים לענות לשאלותיהם של כתבים במסיבת עיתונאים, ניגש הנשיא לדלת שניצבה על הבמה וניסה לפתוח אותה, עד שהבין, שהדלת נעולה.

אל המקום הרביעי הגיע עמיר פרץ ו"תקרית המשקפת המביכה" בשנת 2007. פרץ נצפה "צופה" בתרגיל צבאי, אולם הוא שכח להוריד את הכיסוי מעדשות המשקפת והפגין מול העולם כולו מנהיגות ישראלית מהי. במקום השלישי זכתה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שבמהלך חופשה עם בעלה כל שרצתה הוא ללבוש בגד ים על חוף הים, דבר שהתברר כטעות כאשר ישבנה נחשף לעדשת המצלמה של צלם הסאן הבריטי.

במקום השני זכתה שערוריית מסיבות המין של ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני שהסעירה את העולם בשנת 2008, וממשיכה עד עצם היום הזה. ובמקום הראשון של מצעד הרגעים הבלתי נשכחים של העשור זוכה, כמובן, הפדחן של העשור, ג'ורג בוש בזכות תקרית זריקת הנעליים בעיראק, והיכולת הנפלאה של התכופפות בזמן.