"סאגת השלט" בבית שמש נמשכת: השלט הקורא לנשים לא לעבור על המדרכה, אשר נתלה מחדש על ידי החרדים, הורד באישון לילה על ידי עובדי העירייה. מעיריית בית שמש נמסר כי השלט הורד במהלך הלילה על ידי פקחים. לא דווח על אירועים חריגים בשל הורדת השלט הפעם, כנראה בגלל השעה המאוחרת.

אתמול, תחת מטר גידופים וקללות, הסירו אמש שוטרי יס"מ יחד עם פקחי עיריית בית שמש את השלט שפורסם בכתבת חדשות 2 ב"אולפן שישי" הקורא להפרדת נשים ולפיו אף אסור להן "להתעכב על המדרכה ליד בית הכנסת". אך לחדשות 2 באינטרנט נודע כי שעות ספורות לאחר ההסרה הסוערת, שבו החרדים הקיצונים בעיר ותלו שלט ברוח דומה.

תושבים דיווחו במייל האדום כי השלט החדש קורא גם הוא להפרדת נשים וכי הוא נתלה בצורה מרושלת יחסית, כנראה בחיפזון, ולא באופן ממוסד כמו קודמו. "מפאת קדושת המקום", נכתב, "הנשים מתבקשות לא להתעכב על המדרכה ולעבור למדרכה ממול. תודה, תושבי השכונה".

השלט החדש, הערב (צילום: משה הולצמן)
השלט החדש שנתלה הערב | צילום: משה הולצמן

מוקדם יותר אתמול התכנסו כמה עשרות חרדים תושבי העיר סביב השלט הקודם, בעת הסרתו, וקראו קריאות בגנות השוטרים והפקחים, אך לא נרשמו אירועי אלימות ולא בוצעו מעצרים. בריאיון לתכנית "שש" אמר ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול: "השלט הוא דבר חמור, אבל זה לא רק עניין של להסיר את השלט". כשנשאל מדוע לא הוסר השלט קודם, כשברור שהוא נמצא שם כבר שנים, השיב אבוטבול: "אני לא ראש עיר 10 שנים".

תושב בית שמש שהיה עד לאירוע סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הם היו מופתעים תחילה, כי זו השעה שבה הם הולכים להדליק את נרות החנוכה. עד מהרה התאספו עשרות אנשים ולקראת סיום עבודת המשטרה החלו ניסיונות של תושבים להתעמת עם הכוח המשטרתי. קללות וגידופים הושמעו לעבר השוטרים, 'נאצים, פושעים, הסתלקו מפה'. התושבים במקום החלו ליידות אבנים לעבר המשטרה והניידת המשטרתית חטפה לפחות שלוש פעמים אבנים".

תושבים מסביב לשלט, הערב (צילום: משה הולצמן)
תושבים מסביב לשלט, הערב | צילום: משה הולצמן

"האווירה מאוד מתוחה", הוסיף האיש. "כתושב בית שמש אני לא זוכר תקופה כמו התקופה הזו מאז הפרסום ב'אולפן שישי'. יש ריח של משהו גדול שהולך לקרות באוויר, עושה רושם שהפעם אפשר לגרום לשינוי. באופן אישי עבדתי בחנות שאליה נכנסה אישה כבת 50, צנועה, רק עם שרוולים קצרים ואדם ירק עליה בפנים וצעק לעברה וגידף אותה. אם לא הייתי חושש לפרנסתי הייתי שובר לו את העצמות". לדבריו, "אני מרגיש שיש עליהום כלפי הציבור החרדי בגלל הקצנה של מעטים. זה נשמע כאילו מישהו מנסה לגרוף הון פוליטי בגלל זה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תקיפת הילדה בבית שמש - סיקור מיוחד

צפו: חרדים תקפו צוות צילום בבית שמש

ראש הממשלה נתניהו: "קיצוניים לא יפגעו בזכויות נשים"

מארגן מפגן התמיכה בנעמה: "במקום בו יורקים על ילדות ישרפו גם בני אדם" 

בית שמש: יורקים על בת 7 ש"לבושה לא צנוע"

"אלף ישראלים יגנו על נעמה הקטנה"