דרום קוריאה מביטה קדימה לעתיד - עבור דור העתיד: מערכת החינוך במדינה האסייתית החלה להשתמש ברובוטים בגני ילדים, זאת כדי להכין את הזאטוטים לעתיד בעידן ההיי-טק. הרובוטים שמוגדרים כעוזרי הוראה, בגובה של 25 ס"מ - שרים, רוקדים ואפילו מתרגלים תנועות קונג-פו. המהלך החלוצי הקוריאני יצא לדרך עבור אלפי ילדים שמבלים את יומם ב-300 מרכזים ברחבי סיאול הבירה. עיריית סיאול החלה בפיילוט, לדבריהם כדי "לעזור להכין את הדור הבא לעתיד של היי-טק".

דגם עוזר ההוראה ה"אלפא מיני" יכול גם לדקלם סיפורים ואפילו ללמד תנועות ריקוד, הוא גם שומר על כושר ויודע לעשות שכיבות סמיכה ולעמוד על רגל אחת בתרגולי שיווי משקל. "הרובוטים עוזרים ביצירתיות של הילדים", אמר המורה ביון סאו-יון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP במהלך ביקור בגן הילדים בסיאול. 

מפתחי הרובוט השקיעו בהדמיית רגשות שוות לב, עיני הרובוט קורצות וממצמצות והאישונים של ה"אלפא מיני" הופכים לצורת לב במהלך השיחה. ההורים בבית נהנים גם הם, הרובוט מצויד במצלמת קסדה, ומצלם תמונות שנשלחות מידית לנייד. "בעתיד נצטרך לדעת איך לנהל בינה מלאכותית, השליטה בכלים הנלווים תהיה חשובה מאוד", אמרה האן דונג-סאוג, מהאגף לטיפול בילדים בעיריית סיאול, לסוכנות הידיעות הצרפתית והמליצה על התוכנית המתקדמת לילדים בגילאי שלוש עד חמש. "אנו מאמינים שלחוויה הזו בגני ילדים תהיה השפעה שתמשיך איתם לאורך כל נעוריהן וגם כמבוגרים", הסבירה דונג-סאוג.

ה-"אלפא מיני" הוכנסה למערכת השעות היומית של הגנים לבני הארבע עד חמש, הם אוהבים במיוחד את היכולת שלו "להפליץ" לפי פקודה מהם. "כשאני אומרת לו לשיר, הוא שר טוב. כשאני אומרת לו לרקוד, אנחנו רוקדים ביחד", אמרה לי גא-יון בת החמש.