רות המילטון תושבת העיירה גולדן שבמחוז קולומביה הבריטית ישנה במיטתה כשלפתע התעוררה לקול רעש אדיר. היא קמה ממיטתה וגילתה שפניה מכוסות באבק, אז התבררה הסיבה המפתיעה – מטאוריט התרסק לתוך ביתה, לתוך חדר השינה שלה ונחת ממש בסמוך לכרית שלה. המילטון סיפרה לכלי התקשורת במדינה: "רעדתי כי חשבתי שמישהו פרץ לבית שלי או שזה היה ירי, לא הבנתי מה קרה". חברת הביטוח שלה תבדוק אם המקרה המוזר כלול בפוליסה.

כוחות החירום שהגיעו למקום פנו הישר לאתר הבנייה הסמוך ובדקו כי לא מדובר בפיצוץ יזום של הפועלים. הם ניסו להבין מה נחת להמילטון בחדר השינה ולא הצליחו להגיע לשום מסקנה אחרת פרט לכך שמדובר במטאור שנפל מהשמיים. העובדים באתר הבנייה דיווחו כי לפני הפיצוץ הם ראו משהו בוהק בשמיים לא רחוק מהם ואף שמעו את קול הנפץ.

מטאור נפל בחדר שינה בקנדה (צילום: רות המילטון)
מטאור נפל בחדר שינה בקנדה | צילום: רות המילטון
מטאור נפל בחדר שינה בקנדה (צילום: רות המילטון)
מטאור נפל בחדר שינה בקנדה | צילום: רות המילטון

מומחים באוניברסיטת לונדון המערבית באונטריו בדקו את החפץ ואישרו כי אכן מדובר במטאור. פרופ' פיטר בראון מהמחלקה לפיזיקה ואסטרונומיה אמר: "אין לנו ספק במה מדובר, זה מתאים מאוד לנפילת מטאור". המילטון שהספיקה מאז להתאושש דיווחה כי היא תעביר את המטאור לאוניברסיטה אך תבקש אותו בחזרה אחרי שהחוקרים יסיימו לבחון אותו. בראון וצוותו ביקשו מהציבור להעביר להם סרטונים ממצלמות אבטחה או מצלמות רכב של כל תיעוד של האור הבוהק או של רגע הנפילה עצמו.

"נדהמתי מזה שהכוכב הזה שיכול להיות בן מיליארדי שנים", אמרה המילטון לרשת התקשורת הקנדית CBC. "החוויה הזאת שבמהלכה כמעט מצאתי את מותי גורמת לי להרהר על החיים מחדש, הם יכולים להיגמר בכל רגע, אפילו במיטה שלך. אני מקווה לא להתייחס לחיים כמובן מאליו".