צייד מדרום ארה"ב שבר את הרשת עם התגלית הנדירה שמצא בקרביים של אליגטור במשקל של קרוב ל-400 ק"ג. ג'ון המילטון הרג את הזוחל, שאורכו נמדד ביותר מ-4 מטרים, במדינת מיסיסיפי והעביר את גווייתו למפעל Red Antler Processing שם פשטו לו את העור. על הדרך, פועלי המפעל בחנו את תוכן הקיבה שלו ונדהמו לגלות משקולת דיג וראש חץ שבור מלפני אלפי שנים.

בחשבון הפייסבוק של המפעל התייחסו לממצא וכתבו: "בחנו את תוכן הקיבה של כמה אליגטורים בעבר ותמיד מצאנו דברים מעניינים. למרות זאת, מה שמצאנו באליגטור של ג'ון המילטון חייבת להיות תגלית השנה".

מנהלי המפעל טענו שבהתחלה הם חשבו שראש החץ השבור כנראה שייך לחץ שנורה על האליגטור בעבר. רק מאוחר יותר, אחרי שהם שלחו את הממצאים לבדיקה של מומחה מקומי לגיאולוגיה, התברר להם שמדובר בחפצים מלפני 5,000 שנה.

על פי הערכות הגיאולוג, ראש החץ ומשקולת הדיג נוצרו על ידי בני תרבות כלשהי מהתקופה הארכאית של אמריקה הצפונית (בין השנים 1000-8000 לפני הספירה). לא ברור איך הם הגיעו לקיבה של האליגטור, אבל הסברה הרווחת היא שהזוחל בלע אותם בזמן שסרק קרקעית נהר אחר אבנים.

שיין סמית', מנהל מפעל Red Antler Processing, ציין שתנינים לפעמים בולעים אבנים כי הם עוזרים להם לשבור חומרים קשים בקיבה שלהם (כמו עצמות) ומסייעים לתהליך העיכול. לטענתו, הממצא הנדיר הותיר אותו המום לחלוטין.

"בהתחלה חשבתי לא לפרסם את זה בפייסבוק, כי הייתי משוכנע שאף אחד לא יאמין לי", אמר סמית' בשיחה עם כתבים מקומיים. "בסוף שיניתי את דעתי בגלל שזה פשוט תגלית מדהימה. צחקנו על זה אחר כך שאנחנו כנראה היחידים בעולם שגילו ממצאים ארכיאולוגיים בקיבה של אליגטור".