סיעת ש"ס הודיעה היום (רביעי) שתחזור להצביע עם הקואליציה, ולמעשה שהיא מוותרת על דרישתה להעביר את חוק הרבנים החלופי. בש"ס פרסמו הודעה זועמת נגד בן גביר והאשימו אותו ב"קרע מיותר בימין בזמן מלחמה". מנגד, עוצמה יהודית אמרה: "כל עוד בן גביר לא מצטרף לפורום ניהול המלחמה - נמשיך לשבש את עבודת הקואליציה". 

"תנועת ש"ס ניסתה פעמיים להביא תקנות חשובות לייקר את מעמד הרבנים בישראל המוסרים נפש בתקופה הזו, וכן לשיפור תנאיהם של עובדי המועצות דתיות והבלניות - מהלך חברתי שזכה להסכמה רחבה מאוד", נמסר מש"ס. "ראוי להזכיר את דבריו הנחרצים של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי מאיר מזוז שליט"א שכתב על חוק שירותי הדת: 'מי שמתנגד לדבר זה פוגע בקודשי ישראל וממילא גם בשמירה ובטחון של עם ישראל'".

אריה דרעי ובצלאל סמוטריץ' בישיבת סיעת ש"ס בכנסת (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
Shas leader MK Aryeh Deri with Finance Minister Bezalel Smotrich during a Shas party meeting, at the Knesset, the Israeli parliament in Jerusalem, on January 23, 2023. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בש"ס תקפו את השר לביטחון לאומי: "למרבה התדהמה, השר בן גביר בחר להפיל את החוק ולחולל קרע מיותר בימין בזמן מלחמה בשל שיקולים פוליטיים. ש״ס כדרכה מגלה אחריות ולא תיצור משבר בעת הזו שעלול לפגוע במאמץ המלחמתי ובעסקת החטופים ולכן תצביע יחד עם הקואליציה. סיעת ש"ס תמשיך לעשות הכול כדי לשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל".

במקביל, גם עוצמה יהודית פרסמה הודעה. "עוצמה יהודית עומדת על כך שחוק הרבנים 2 יעבור רק במידה והשר לביטחון לאומי יוכנס לפורום ניהול המלחמה, ובמידה וזה לא יקרה - תתנגד להצעה", נמסר. "רק אמש הוכח, בהפקרות הביטחונית בצפון, כמה דרושה נוכחותו של השר בן גביר בפורום ניהול המלחמה".

איתמר בן גביר (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
איתמר בן גביר | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בעוצמה יהודית הוסיפו: "כל עוד זה לא קורה, עוצמה יהודית תמשיך לשבש את עבודת הקואליציה. יחד עם זאת, באשר להצבעות האופוזיציה היום, עוצמה יהודית לא תיתן לאופוזיציה לנצח ולהעביר חוקים ותצביע נגד החוקים שתעלה האופוזיציה".