משמר הכנסת מנע היום (רביעי) מדני אלגרט, אחיו של החטוף איציק אלגרט, להיכנס למשכן. זאת, לאחר שהוצא שלשום בכוח על ידי סדרני הכנסת.

אלגרט הגיע הבוקר בהזמנת חברת הכנסת נעמה לזימי, וכשהגיע נעצר בכניסה והתבשר שלא יוכל להיכנס. לבסוף הוא נכנס לשיחה עם מנכ"ל הכנסת, צ'יקו אדרי, ובסופה נאלץ לעזוב את המשכן.

"לימדו אותי במקום שאתה עובר בו טראומה, תחזור לשם כדי שלא תהיה לך פוסט-טראומה", סיפר אלגרט אחרי שלא הורשה להיכנס. "היום באנו לכנסת להוריד את גובה הלהבות, אבל נתקלנו בסדרנים עם אגו מאוד גדול. הם ביקשו שלא ניכנס היום, שנבוא בשבוע הבא ביום שני, לתת קצת מרווח זמן מהאירוע לביקור הבא שלנו. לא רציתי להיכנס איתם לעימות נוסף. אנחנו עם הפנים קדימה".

שלשום התבצר אלגרט בוועדת החוקה בכנסת לאחר שיו"ר הוועדה שמחה רוטמן ביקש ממנו לצאת. סדרני הכנסת הוציאו אותו בכוח מהדיון. עוד לפני שהוצא בכוח מהוועדה, התפתח עימות בין אלגרט לבועז מירן, אחיו של עמרי החטוף בעזה.

מירן אמר כי "העסקה מופקרת ולא יכולה לעבור. זה מטריד אותי". בתגובה אמר אלגרט לרוטמן: "הבאת חיזוק מהבית". יו"ר הוועדה השיב: "אצלנו לא מפריעים למשפחות חטופים", וביקש להוציא את אלגרט החוצה.

 אח של איציק אלגרנט נגרר באלימות (צילום: מעיין פופלבסקי)
אלגרנט נגרר באלימות מוועדת החוקה, שלשום | צילום: מעיין פופלבסקי

שלשום התרחשה תקרית חריגה נוספת בוועדה בדיון השבועי המוקדש לדברי משפחות חטופים ומשפחות שכולות. חברי הכנסת גלעד קריב ויואב סגלוביץ עזבו את האולם במהלך דבריה של חנה גיאת, אם לחייל לוחם, שהתייחסה לפרשת החשד לרצח מחבל נוח'בה.

גיאת קראה להדיח את המעורבים בהחלטה לעצור את החיילים החשודים, ופנתה ישירות לפרקליט המדינה: "הגיע הזמן להסיר את המסכות, לברר מי החפרפרות במערכת הצדק הישראלי ששותפים להחלטה המטורללת הזו, ולהעיף אותם מיד, עמית איסמן אני מדברת אליך".

יו"ר הוועדה רוטמן הגיב לביקורת על כך שלא עצר את דבריה של גיאת: "גם כשמדובר במשפחות חטופים או שכולות הרבה מאוד פעמים נחצים קווים ואנחנו מכבדים ולא מתערבים". הוא הוסיף: "לא ראיתי שהזדעקתם כשכינו אחרים או אותי רוצח".