מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הודיע כי הוא מסיים היום (רביעי) את תפקידו במשטרה אחרי 32 שנות שירות, כך נודע ל-N12. תורג'מן כבר הודיע לפני כמה חודשים שאין בכוונתו להתמודד לתפקיד המפכ"ל, ואמר לפני כמה חודשים כי יפרוש: "הגיעה העת לעשות לביתי ולמשפחתי".

ניצב תורג'מן היה אחד המועמדים הבולטים לתפקיד המפכ"ל אך לא נבחר. מקורביו של תורג'מן אמרו בחודש מאי ל-N12: "כבר לפני חודשים הוא ביקש שלא להתמודד לתפקיד מפכ"ל". בחודש מאי אמר תורג'מן: "אני צפוי בקרוב לסיים שירות ארוך שנים במשטרה עם סיפוק אדיר. שירות במשטרה הוא זכות, המלווה באחריות ושליחות גדולה. בשנים האחרונות זכיתי לפקד על המחוז המאתגר ביותר במשטרת ישראל, באחד המקומות הרגישים והחשובים במזרח התיכון. זהו תפקיד חיי, שאליו שאפתי להגיע מאז שהייתי קצין משטרה בתחילת דרכי".

פרישתו של תורג'מן מגיעה על רקע רצונו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר למנות למפכ"ל את ניצב אבשלום פלד. לפני כמה חודשים הודיע השר על רצונו למנות מחליף למפכ"ל שבתאי, אולם אתמול דיווחנו כי בדיקת היועמ"שית מסבכת את מינוי פלד למפכ"ל.

בן גביר אך לא פנה לפרקליטות לפני שהגיש את שמו של ניצב פלד לוועדה לאישור מינויים בכירים, ובדיקה פנימית שנעשתה לגבי הניצב, העלתה הערה פיקודית בעייתית מהעבר שלו שיוצרת קשיים באישור המינוי. אם הוועדה תפסול את פלד, שני ניצבים אחרים יתחרו ביניהם על המפכ"לות.