כמה שעות לאחר שסוכנות הידיעות AP הודיעה היום (שלישי) שנציגים של משרד התקשורת החרימו ציוד ברשותה, שר התקשורת שלמה קרעי הודיע כי הורה להחזיר את הציוד "עד לקבלת החלטה אחרת על ידי משרד הביטחון". שעה קודם לכן, הבית הלבן הודיע כי דן עם ממשלת ישראל כדי לחזור בה מהפעולה שנעשתה נגד סוכנות AP, שנחשבת הגדולה בעולם.

לטענת קרעי, הציוד של סוכנות AP הוחרם לאחר שזו העבירה לתחנת החדשות אל-ג'זירה שידורים, שכללו מידע על תנועת כוחות הביטחון בצפון רצועת עזה, תוך סיכונם "בהתאם לחוות הדעת הביטחונית ולהחלטת הממשלה". עם זאת, לטענתו, הציוד הוחזר מאחר ומשרד הביטחון "מבקש לבחון את עניין השידורים ממיקומים אלו בשדרות בנוגע לסיכון כוחותינו". עוד הוסיף, כי הציוד יוחזר - עד לקבלת החלטה אחרת של משרד הביטחון.

נציגיו של שלמה קרעי פעלו להחרים את הציוד במסגרת "חוק אל-ג'זירה", שנועד למנוע מגופי תקשורת זרים לפגוע בביטחון המדינה. התגובה להחרמה המפתיעה מיהרה לבוא, וכאמור הממשל האמריקני הודיע לפני כשעה שהוא נמצא בקשר עם הממשלה בנושא, כך לפי דובר של הבית הלבן.

"אני מודה לעובדי משרד התקשורת בראשות המנכ״לית, למפקחים ולצוות המשפטי על העבודה המסורה", הוסיף קרעי, "משרד התקשורת בראשותי ימשיך לפעול למניעת שידורים הפוגעים בביטחון המדינה ולסילוק שופר החמאס מישראל".