במהלך ישיבת הממשלה שהתקיימה היום (ראשון), התייחס רה"מ בנימין נתניהו ל"הפוגה הזמנית" במרחב רפיח שהודיע עליה צה"ל הבוקר. "יש לנו מדינה עם צבא, ולא צבא שיש לו מדינה", אמר רה"מ, וטען כי הדרג המדיני לא עודכן בהצהרה שפרסם צה"ל: "זה לא תואם איתי ולא יהיה. זה לא יקרה. יש בירור איך יצאה הודעה כזאת בלי לתאם עם הדרג המדיני. ואם מישהו העלה בדעתו אני מבטיח שזה יירד". 

"לגבי הידיעה ששמעתי בתקשורת בבוקר לראשונה אמרתי שזה לא מקובל עליי ולא תואם איתי. אמרו (בצה"ל) שאין דבר כזה", אמר רה"מ. "כן יש הפוגות קצרות על צירים קצרים להכנסת סיוע הומניטרי אבל זה ספציפית לא היה על דעתי. מתקיים על זה בירור".

עוד אמר רה"מ: "כדי להגיע ליעד של חיסול היכולות הצבאיות של חמאס קיבלתי מספר החלטות שלא תמיד היו לשביעות רצונו של הצבא. יש לנו מדינה עם צבא ולא צבא עם מדינה".

בנוסף התייחס נתניהו לטענות על שינוי מטרות המלחמה, ואמר: "אנחנו במלחמה רב-חזיתית. לגבי הדרום - יש לנו מטרות והיעד הזה לא שונה. יש כאלה שמבקשים לשנות את המטרות, ולהבנתי זה מהשניים שפרשו. הם רוצים החלטות מכובסות של תבוסה ולהשאיר את חמאס על כנו - זה לא מקובל עליי". 

מהמחנה הממלכתי נמסר בתגובה לדבריו של נתניהו בישיבת הממשלה: "תבוסתנות: לפחד לתת לצה"ל לתמרן. למסמס את הכניסה לחאן יונס ורפיח. להסס להעביר את המאמץ האופרטיבי צפונה. ולסרב להגדיר את החזרת תושבי הצפון לבתיהם בביטחון כחלק ממטרות המלחמה. בעתיד עוד ייחשפו הפרוטוקולים ואז ידע הציבור מי היסס ומי חתר לניצחון אמיתי".

בליכוד הגיבו להודעה, ותקפו את המחנה הממלכתי: "מי שברח מהמלחמה לא יטיף מוסר לראש הממשלה נתניהו שמוביל את המערכה ולא מוכן להתפשר על פחות מניצחון מוחלט. בוודאי לא בני גנץ שנמלט מקבלת החלטות קשות, שנכנע לכל לחץ בינלאומי, שהסכים להקמת מדינה פלסטינית ושהצהיר מעל כל במה שהוא מוכן לסיים את המלחמה לפני השבת כל חטופינו והשלמת כל יעדינו".

מהמחנה הממלכתי נמסר בתגובה: "מחולל התגובות של ראש הממשלה היסטרי, ובצדק. גנץ ואיזנקוט היו הראשונים שקראו לתחילת התמרון ולפעולה אגרסיבית בעזה ולהרחבתו לח'אן יונס ורפיח, בזכות הקשרים הבין-לאומיים האמיצים שלו ישראל זכתה להסכם הגנה אווירית שבלם את התקיפה האיראנית, מנע נזק והציל חיים רבים, הוא מעולם לא הסכים לסיום המלחמה ולא להקמה של מדינה פלסטינית, לא נשא את 'נאום בר-אילן' או מסר שטחים לערפאת, כפי שעשה נתניהו".