לפי סקר "אולפן שישי" שפרסמנו אתמול בערב, שערכו מנו גבע ומכון מדגם, עולה כי ישנו רוב שחושב שראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט מתאים יותר לתפקיד מאשר בנימין נתניהו. עוד עולה מנתוני הסקר כי ישנו שיוויון בשאלת ההתאמה לתפקיד בין ראש הממשלה המכהן ליו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ.

סקר אולפן שישי (צילום: חדשות 12)
נתניהו מול בנט. סקר "אולפן שישי" | צילום: חדשות 12

סקר אולפן שישי (צילום: חדשות 12)
נתניהו מול בנט. סקר "אולפן שישי" | צילום: חדשות 12

36% ממשיבי הסקר סברו כי בנט מתאים יותר לראשות הממשלה, לעומת 28% שחשבו שדווקא נתניהו הוא מתאים יותר. זוהי הפעם הראשונה שבה בנט עוקף את נתניהו בסקרי ההתאמה לראשות הממשלה. כשנערכה ההשוואה בין נתניהו לגנץ, עלה כי הם זכו לאותו אחוז תמיכה מהמשיבים - 32%.

סקר אולפן שישי (צילום: חדשות 12)
נתניהו מול גנץ. סקר "אולפן שישי" | צילום: חדשות 12

עוד השוו משיבי הסקר בין ראש האופוזיציה יאיר לפיד לרה"מ נתניהו. 28% חשבו שלפיד עדיף כראש ממשלה, לעומת 33% שחשבו שנתניהו מתאים יותר. נתניהו עקף גם את שר הכלכלה ניר ברקת (29% לעומת 12%) ואת שר הביטחון יואב גלנט (30% לעומת 15%), בעוד שבנט עקף את גנץ (27% לעומת 25%) בקרב משיבי הסקר.

סקר אולפן שישי (צילום: חדשות 12)
נתניהו מול לפיד. סקר "אולפן שישי" | צילום: חדשות 12

כמו כן, השיבו 63% מהנסקרים כי תפקודו של נתניהו במהלך המלחמה הוא גרוע. לגבי שר הביטחון גלנט, 46% המשיבים חשבו כי תפקודו הינו גרוע גם כן, אם כי 45% סברו שתפקודו טוב. בנוסף עלה כי גם תפקודם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' והשר לביטחון לאומי איתמר בן-גביר הוא גרוע (68% ו-65% בהתאמה). לעומתם, חשבו 50% מהמשיבים כי תפקודו של ראש המטה הכללי רב-אלוף הרצי הלוי הוא טוב, וכך גם תפקודו של דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי (74%).

רוב המשיבים העדיפו שהקואליציה הבאה שתקום לא תכלול מפלגות חרדיות (56%, לעומת 30% שהעדיפו קואליציה עם מפלגות חרדיות). כשנשאלו הנסקרים אם ניתן להגיע ל"ניצחון מוחלט" מול החמאס, 51% מהם השיבו שהדבר בלתי אפשרי, בעוד 36% סברו שניתן ו-13% ענו שהם לא יודעים.

סקר אולפן שישי (צילום: חדשות 12)
הקואליציה שאחרי הבחירות. סקר "אולפן שישי" | צילום: חדשות 12

סקר אולפן שישי (צילום: חדשות 12)
תמיכה בהפגנות נגד הממשלה. סקר אולפן "שישי" | צילום: חדשות 12

הנסקרים נשאלו אם הם תומכים או מתנגדים להפגנות נגד הממשלה בקריאה להקמת ועדת חקירה ממלכתית למחדל 7 באוקטובר וליציאה לבחירות חדשות. 54% מהם תמכו, 35% התנגדו ו-11% השיבו שהם לא יודעים. שאלה נוספת שנשאלה בסקר נגעה לסיום שנת הלימודים ולתפקודו של שר החינוך יואב קיש. 45% מהמשיבים אמרו שתפקודו של השר הוא גרוע, בעוד 23% חשבו שתפקודו טוב.