הקרבות בקואליציה: הליכוד פרסם היום (רביעי) הודעה נגד השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "מי שרוצה להיות בקבינט המצומצם שיוכיח שהוא לא מדליף סודות מדינה". בתגובה, נמסר מעוצמה יהודית: "תומכים בחוק הפוליגרף לחברי הקבינט וקוראים לראש הממשלה לקדם אותו במהירות, ובלבד שיחול גם על בעלי קוצב לב".

"עוצמה יהודית קוראת לבצע בדיקה כיצד דלפו חומרים מהקבינט הקטן", הבהירו בהודעת המפלגה. זאת לאחר שבליכוד טענו כי בן גביר בעצמו הדליף מידע מתוך ישיבות הקבינט המדיני-ביטחוני.

איתמר בן גביר, בנימין נתניהו (עיבוד: פלאש 90)
איתמר בן גביר, בנימין נתניהו | עיבוד: פלאש 90

במחנה הממלכתי מיהרו להגיב על הודעת הליכוד: "מי שסבור שיש שר שמדליף סודות מדינה - לא נותן לו את השליטה על משטרת ישראל, וחברות בקבינט". גם ראש האופוזיציה יאיר לפיד התייחס לחילופי הדברים בין הליכוד לעוצמה יהודית: "קראתי מה שביבי אמר על בן גביר, ומה שבן גביר אמר על ביבי, ואני מסכים עם שניהם".

אמש פרסמנו לראשונה ב"מהדורה המרכזית" כי בן גביר דרש מנתניהו להכניס אותו לקבינט המצומצם תמורת הצבעה בעד חוק הרבנים - והצהרה פומבית של נתניהו על כך. בשיחות המו"מ אמר: "אם מעבירים את הרבנים שחשובים לדרעי, שיכניסו אותי לקבינט המצומצם״. בלי עוצמה יהודית, יש לציין, אין רוב לחוק.

"חוק הרבנים" הוסר מסדר היום של הכנסת

קרב חריף אירע בממשלה אתמול בין עוצמה יהודית לש"ס סביב הניסיון להבטיח רוב לאישור ההצעה לקריאה ראשונה של "חוק הרבנים". בעוצמה יהודית תקפו: "המפלגה לא תיתן יד לדיל פוליטי בין נתניהו ודרעי לחבר ועדת החוקה מנסור עבאס שהסכים להימנע בהצבעה על חוק הרבנים של ש"ס. מקווים שגם בליכוד לא ייתנו יד לדיל כזה".

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה על הודעת עוצמה יהודית: "מדובר בשקר מוחלט. ש"ס לא עשתה שום הסכם עם אף מפלגה ערבית או כל מפלגה מסיעות האופוזיציה לתמיכה בחוק הרבנים, ומצפה להעביר את החוק בתמיכת 64 אצבעות הקואליציה בלבד".

איתמר בן גביר, אריה דרעי (צילום: פלאש 90)
בעוצמה יהודית תקפו: "המפלגה לא תיתן יד לדיל פוליטי" | צילום: פלאש 90

עוצמה יהודית: "ח"כים בקואליציה שעושים דין לעצמם ומערערים את יסודות הקואליציה"

אחרי הסרת "חוק הרבנים" מסדר היום של הכנסת הגיבה ש"ס בהודעה רשמית: "הסיעה הביעה צער עמוק על התנהגות עוצמה יהודית וכמה מחברי הליכוד כנגד החוק. כיום, רוב תושבי מדינת ישראל מתגוררים בישובים ללא רב מכהן כבר עשרות שנים, והדבר גורר פגיעה חמורה בכל שירותי הדת, עד כדי סכנה לכל תחום הכשרות במדינת ישראל ולזהות היהודית של המדינה".

"לא מדובר בג'ובים ולא בהתערבות בזהות הרב הנבחר, אלא בקידום הליכי בחירה כחוק עבור שירותי דת מינימליים, עליהם התריע מבקר המדינה", הוסיפו. "ש"ס העלתה את החוק לאחר הסכמה ברורה של שר המשפטים לוין ויו"ר הקואליציה כץ, לתמיכה מלאה של כל סיעות הקואליציה בחוק. לצערנו הרב, יש ח"כים בקואליציה שעושים דין לעצמם, פוגעים במסורת ישראל ומערערים את יסודות הקואליציה".