ראש האופוזיציה יאיר לפיד, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ויו"ר הימין הממלכתי גדעון סער הודיעו הערב (שני) שייפגשו ביום רביעי הקרוב וידונו ב"תיאום מהלכי הפלת הממשלה".

בישיבת סיעתו ישראל ביתנו מוקדם יותר היום קרא ליברמן לסער, לפיד וגם לשר גנץ להקים יחד איתו חמ"ל משותף "על מנת שנוכל להפיל את הממשלה הזאת ולהקים ממשלה אחרת אולי עוד בכנסת הזאת או לחילופין להביא להקדמת הבחירות". ליברמן קרא גם לחברי לחברי הליכוד שמסכימים עם הערכתו להצטרף אליהם.

לגבי האפשרות של איחוד פוליטי, טען ליברמן ש"כולם מדברים עם כולם. כל עוד אין בחירות זה עדיין שיחות תיאורטיות".

אביגדור ליברמן, יאיר לפיד וגדעון סער (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אביגדור ליברמן, יאיר לפיד וגדעון סער | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנאום בדיון 40 חתימות במליאה הכנסת בנוכחות ראש הממשלה תחת הכותרת "חזית המלחמה בצפון והמחירים חסרי התקדים לאזרחים" אמר לפיד: "למה אתה עדיין ראש הממשלה? באיזה עולם אתה לא עולה לדוכן, מבקש סליחה מעם ישראל והולך הביתה? 1,500 נרצחים, מספר החטופים ירד השבוע מ-133 ל-125. אתה ראש ממשלה לא לגיטימי, הצפון נטוש, מצולק והרוס. אתה לא יכול להישאר ראש הממשלה".

אחרי שהממשלה דחתה הבוקר את הערר שהגיש השר טרופר על החלת דין הרציפות להצעת חוק הגיוס של גנץ מהממשלה הקודמת, הודיעו ביש עתיד כי החלו לנסח מכתב המתנגד לקידומו של החוק: "חוק השתמטות מנותק, המתעלם ממחדל 7 באוקטובר מצורכי צה"ל ומהנטל ההולך וגובר על מעמד הביניים המשרת".