בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תקף היום (ראשון) את יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ בעקבות נסיעתו לוושינגטון - שלא תואמה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו הבן שיתף בטלגרם שלו הודעה חריפה שדרשה מהשר ומחבר קבינט המלחמה הבהרות: "מי מממן את הנסיעה הפרטית שלך ואת האבטחה לארה"ב?". גנץ צפוי להיפגש ביום שני בבית הלבן עם סגנית נשיא ארה"ב קמלה האריס ועם היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן.

"השר בני גנץ, מי מממן את הנסיעה הפרטית שלך ושל כל הפמליה והאבטחה לארה"ב?", נכתב בפוסט ששיתף נתניהו הבן. "גם לעשות פוליטיקה קטנה ולערוך פגישות מדיניות בניגוד לעמדת ראש הממשלה וגם לא לחשוף את מקורות המימון, זה דבר מאוד לא ממלכתי. הידיעה ב'ישראל היום' דורשת הבהרות. הציבור מחכה לזה".

הפרסום של יאיר נתניהו נגד בני גנץ (צילום: מתוך עמוד הטלגרם של יאיר נתניהו)
הפרסום של יאיר נתניהו נגד בני גנץ | צילום: מתוך עמוד הטלגרם של יאיר נתניהו

השר דודי אמסלם פרסם הבוקר פוסט חריף נגד השר גנץ בעקבות נסיעתו לוושינגטון. "מר גנץ, כניסתך לממשלה הייתה כדי לייצר אחדות בחירום, ולא כדי להיות סוס טרויאני. הנסיעה שלך הבוקר לארצות הברית היא בניגוד מוחלט לתקנון הממשלה (אתה זה שתמיד בוכה שמפרים הסכמים)", תקף אמסלם. "האמריקנים כנראה רואים בך את הכתובת כדי להוביל תהליך של מדינה פלסטינית והפסקת הלחימה בעזה".

בחודש שעבר חשף ה"דיילי מייל" תמונות של בנו של ראש הממשלה במרפסת מגדל מיאמי שבפלורידה. לפי העיתון, נתניהו הבן שוכר את הדירה ב-5,000 דולר לחודש.

לפני כחודשיים פרסם העיתונאי גידי וייץ ב"הארץ" כי אבטחת בנו של ראש הממשלה במשך שבעת החודשים בהם שהה במיאמי עלתה למדינה כמיליון שקלים. על פי הדיווח, הסכום כולל הוצאות על מגורים ומזון עבור המאבטחים, רכב ונהג וכן תשלום למאבטח מקומי שנשכר.

הכסף הועבר ממשרד ראש הממשלה למשרד החוץ ולקונסוליה הישראלית במיאמי, שנשאה בפועל בחלק ניכר מההוצאות. אדם המתמצא בנושא אמר ל"הארץ" כי עלות האבטחה של נתניהו גדלה בהיותו בחו"ל, בין היתר כיוון שעבר בין מקומות, והוסיף כי "מיאמי היא יעד יקר".

ממשרד ראש הממשלה נמסר אז בתגובה ל"הארץ": "כל נושאי אבטחת אישים מטופל על ידי גורמי הביטחון השונים ונקבעים על פי צורכי הביטחון. למאובטח אין השפעה על קבלת ההחלטות".