הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) במשאל טלפוני את ביטול משרד ההסברה שהשרה לשעבר גלית דיסטל אטבריאן עמדה בראשו. התקציב שהוקצה למשרד ולא נוצל - העומד על 23.8 מיליון שקלים לשנים 2023–2024 - יועבר למִנהלת "תקומה" לשיקום יישובי עוטף עזה. 

שרת ההסברה לשעבר גלית דיסטל אטבריאן הודיעה לפני עשרה ימים, במהלך הלחימה, על התפטרות מתפקידה. 29 נושאי המשרה במשרדה יועברו גם הם לטובת מנהלת "תקומה". השרה לשעבר אמרה: "בקונסטלציה הנוכחית המשרד הזה לא יכול לתרום למדינה תרומה משמעותית, וטובת המדינה חשובה לי יותר מכול". 

בעת התפטרותה הסבירה דיסטל אטבריאן כי הסמכויות בנושא ההסברה הועברו לשר עמיחי שיקלי - וטענה כי הפעלת המשרד כעת אינה אלא "בזבוז כסף". "על משרד ההסברה הוטלה המשימה של חיזוק החוסן הלאומי. אלא שכבר קיים שר מוכשר מאוד לענייני חוסן לאומי, יש פיקוד העורף, ואם לומר בכנות - אני לא מצליחה למצוא כעת שום הצדקה לכפל הסמכויות הזה", הוסיפה

"כשאני רואה את משרד ההסברה שהתרוקן מהסמכויות שניתנו לו מלכתחילה – אין לי אלא להודות ביושר שכל יום שהוא מופעל בו מעתה ואילך מהווה בזבוז של כספי ציבור. בשל כל אלה החלטתי להתפטר מתפקידי כשרת ההסברה".