ראש הממשלה נתניהו לא יגיע לטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של רה"מ המנוח יצחק רבין, כך פרסמנו אמש (שני) ב"המהדורה המרכזית". לשכת ראש הממשלה עדכנה בימים האחרונים את הגורמים המארגנים את הטקס הממלכתי, שייערך בתאריך העברי של הרצח, 26 באוקטובר, ולפיכך אין צורך שיישמר עבורו מקום בשורת המכובדים.

יצחק רבין (צילום: משה שי , פלאש 90)
ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל | צילום: משה שי , פלאש 90

זו לא הפעם הראשונה שנתניהו מחליט שלא לפקוד את הטקס הזה, אך זו הפעם הראשונה שהוא עושה זאת כראש ממשלה. ב-2019 טען נתניהו שהטקס היה במה להתנצחות פוליטית ולניצול הגעתו כדי לתקוף אותו פוליטית. ב-2020 החליטה משפחת רבין לערוך טקס מצומצם בשל מגבלות הקורונה, אך בישיבה לזכר רבין בכנסת בחר נתניהו לדבר על ההסתה שמופנית כלפיו ואמר: "25 שנים אחרי רצח רבין, יש הסתה מפורשת לרצח כלפי ראש הממשלה ובני ביתו".

בשנת 2021, לפני כשנתיים, בהיותו ראש האופוזיציה, הוא החליט שלא להגיע לטקס. בשנה שעברה הוא אומנם ניצח בבחירות - אבל עדיין לא הושבע כראש ממשלה, ולכן הוא לא הגיע.

גם השנה נתניהו החליט שלא לבוא, לראשונה כשהוא ראש הממשלה. אפשר להניח שהוא כן ינאם לפי הפרוטוקול בכנסת.

בסביבת רה"מ אישרו את המידע והוסיפו: עדיין לא התקבלה החלטה סופית, אבל ככל הנראה ראש הממשלה יגיע רק לטקס הרשמי בכנסת. לצערנו האירוע בהר הרצל עבר פוליטיזציה, במקום לשמור על הממלכתיות של היום הזה.