יו"ר ומייסד פורום קהלת, משה קופל, הגיע הלילה (בין רביעי לחמישי) לנאום בכנס בניו יורק. הקהילה הישראלית והיהודית בעיר הפגינה מולו ובמשך למעלה משעה לא הצליח קופל להיכנס לאירוע. גם לאחר שנכנס, כ-200 מפגינים מצוידים בשלטים ובדגלי ישראל הפריעו לאירוע.

גורמים שלקחו חלק באירוע סיפרו כי במהלך נאומו של קופל נשמעו בחוזקה קולות המפגינים מבחוץ והוא נאלץ לחזור מספר פעמים על הנקודות המרכזיות. במהלך האירוע התפרצו מפגינות לאירוע וצעקו ״Democracy for Israel״ והורחקו על ידי המאבטחים.

מפגינים נגד פורום קהלת בניו יורק (צילום: לירי אגמי)
מפגינים מפריעים ליו"ר פורום קהלת לעבור | צילום: לירי אגמי

בנאומו הוא התייחס ישירות למהפכה המשפטית ולהצעת נשיא המדינה, לפי גורמים שהיו באירוע. הוא הדגיש כי פסקת ההתגברות לא תעבור וכי הוא מאמין שחה"כ בני גנץ יצטרף לממשלת נתניהו וירכך את ההצעה. 

הביקורת החיצונית על הפורום, שמהווה גורם מוביל מאחורי המהפכה המשפטית, מצטרפת לביקורת הפנימית מתוך הארגון. לפני שבוע חוקר במחלקה הכלכלית של פורום קהלת, תום שדה, הגיש את התפטרותו בשל המהפכה המשפטית. "חילוקי הדעות לגבי הרפורמה המשפטית ביני לבין הפורום לא מאפשרים לי להמשיך לעבוד בו בלב שלם", כתב שדה.

הכלכלן תום שדה שהתפטר מפורום קהלת (צילום: מתוך טוויטר)
הכלכלן תום שדה שהתפטר מפורום קהלת | צילום: מתוך טוויטר

מוקדם יותר החודש, אחרי תקופה ארוכה של שתיקה, ראש האגף הכלכלי של קהלת ד"ר מיכאל שראל התבטא פומבית נגד האופן שבו מקודם השינוי במערכת המשפט. שראל כתב כי המהפכה "תכרסם ביסודות הדמוקרטיים של ישראל" - וכי השלכותיה הכלכליות יהיו חמורות.