על כס ראש הממשלה: יאיר לפיד החל הבוקר (שישי) את יומו הראשון בתפקידו כראש הממשלה. הוא הגיע ללשכתו בקריה בתל אביב, שם קיים פגישות עבודה ביטחוניות. הוא נועד ביחידות עם ראש השב"כ רונן בר ועם שורה של אנשי צוות ממערכת הביטחון - שעמם דן בנושא השבויים והנעדרים.

לשכת ראש הממשלה הוציאה את התמונות הראשונות של לפיד בתפקיד, שעות בודדות לאחר שנכנס אליו. בחצות הפך יו"ר יש עתיד לראש הממשלה ה-14 של מדינת ישראל. הבוקר הוא כבר קיבל סקירה ביטחונית ומודיעינית רחבה על המתרחש בגזרות השונות.  

בתוך כך, מקורבו של ראש הממשלה לפיד, השר מאיר כהן, תקף היום בריאיון לרשת ב' את היועצת המדינית לשעבר של בנט שמרית מאיר – בתגובה לדבריה בידיעות אחרונות. היא טענה שלפיד הגיע לעבאס עם "צ'ק פתוח" בשביל לשמור על הממשלה. השר כהן אמר: "אין יותר גרוע מלעזוב כיסא חם שבו היית נאמן ותמכת – ואז לצאת משם למחרת ולזרוק בוץ".

ראש הממשלה יאיר לפיד בפגישות עם אנשי ביטחון (צילום: חיים צח, לע"מ)
ראש הממשלה יאיר לפיד בפגישה עם אנשי מערכת הביטחון | צילום: חיים צח, לע"מ

"לא הייתה שום חבילה מעבר למה שהתחייבנו בהסכמים הקואלציוניים", הוסיף. "כל ממשלה, בין אם ימין או מרכז-שמאל, צריכה להשקיע את הכספים האלה".

ביום ראשון יפתח לפיד בפעם הראשונה את ישיבת הממשלה שתתקיים במשרד ראש הממשלה בירושלים. בהמשך כהונתו, יקבל את פניו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. הוא בירך אותו אתמול על כניסתו לתפקיד: "ברכות ליאיר לפיד, ראש ממשלת ישראל החדש - ותודה לראש הממשלה היוצא בנט על החברות בשנה החולפת. מצפה להיפגש עם שניכם בביקורי בישראל".