פרסום ראשון: למרות רצונו של ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד להיכנס למעון ראש הממשלה הרשמי בבלפור עם השבעתו הצפויה בשבוע הבא, אנו מפרסמים הערב (חמישי) ב"מהדורה המרכזית" כי קיימים קשיים משמעותיים. ביתו הפרטי של לפיד בתל אביב צפוי לעבור התאמות ביטחוניות עד המעבר לבלפור.

השיפוצים במעון בבלפור שבשב"כ דרשו עוד לא החלו ולפי גורמים המעורים בפרטים, כל קירות הקומה העליונה קולפו - והבית אינו ראוי למגורים בשלב זה. הגורמים הוסיפו כי דרישתו של לפיד לעבור מיידית לבלפור אינה בת ביצוע ולמעשה, לא יהיה מנוס מלבצע התאמות ביטחוניות בביתו הפרטי בתל אביב.

כזכור, מעון ראש הממשלה הרשמי עמד בלב הביקורת הציבורית לאחרונה - בשל השיפוץ הנרחב והיקר בביתו הפרטי של ראש הממשלה נפתלי בנט ברעננה, ועיכוב השיפוץ, עד היום, בבלפור.

בנימין נתניהו בכנסת (צילום: Baz Ratner-Pool/Getty Images)
האבטחה עליו תתוגבר. ראש האופוזיציה בנימין נתניהו | צילום: Baz Ratner-Pool/Getty Images

לצד זאת, בעקבות מערכת הבחירות הקרבה, בשב"כ החליטו לתגבר את אבטחתו של יו"ר הליכוד נתניהו - בשל מעמדו כראש ממשלה פוטנציאלי. בשב"כ סירבו להתייחס לידיעה ומסרו שהם אינם מתייחסים לסידורי אבטחה.

בתוך כך, בגוש "רק לא ביבי" נערכים לבחירות ומחכים לראות אם בנט יתמודד במערכת הבחירות הקרובה. אם יחליט לרוץ, הוא יתמקד בקמפיין חברתי-כלכלי וייצור לחץ בתחתית - סביב המפלגות הנמצאות באזור אחוז החסימה. אחת מהן היא מרצ, שם מאוכזבים מתפקודו של יו"ר המפלגה ניצן הורוביץ, ופעילים מרכזיים כבר החלו לפנות לזהבה גלאון במטרה שתשוב מפרישתה, אך היא לא מתלהבת מהמהלך.

ראש הממשלה נפתלי בנט (צילום: ap)
סימן שאלה סביב התמודדותו. ראש הממשלה נפתלי בנט | צילום: ap
גדעון סער, בני גנץ (עיבוד: יונתן זינדל, מרים אלסטר, פלאש/90 )
יחברו יחד? גדעון סער ובני גנץ | עיבוד: יונתן זינדל, מרים אלסטר, פלאש/90

בגוש מתנגדי נתניהו בוחנים גם חיבורים אפשריים, אחד מהם הוא חיבור בין "כחול לבן" ל"תקווה חדשה". מצד אחד, החיבור יסייע לבני גנץ להדביק את הפער מלפיד ומ"יש עתיד" וגם לגדעון סער לעבור את אחוז החסימה. מצד שני, בסביבתו של סער חוששים שהחיבור ירחיק את בוחרי הימין, ובסביבתו של גנץ נרתעים מחיבור נוסף עם חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר - שנתפסים כמי שמנעו מגנץ את ראשות הממשלה.