מלחמת סרטונים לקראת ההצבעה על הטבות לחיילים משוחררים: אחרי שח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ חזרה בה מהתפטרותה מהקואליציה, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו האשים היום (ראשון) את ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד בהבטחת "סכומי עתק לשונאי ישראל ותומכי טרור" בתמורה להישארותה בקואליציה. בנט תקף בחזרה: "נתניהו לצערי משקר כאן וצועק את זה בקצת היסטריה, לח"כ רינאוי-זועבי לא הובטחו כספים חדשים". נתניהו השיב: "בנט שיקר לכל אזרחי ישראל, תראו איך הוא משקר עכשיו".

בסרטון שפרסם, תקף נתניהו: "הם נתנו מאות מיליונים לזועבי. זה לא מפתיע אותי, כי בנט ולפיד מוכנים לעשות הכול כדי לשרוד בשלטון ולצורך זה הם משלמים סכומי עתק מהכסף שלכם, משלמי המיסים, לשונאי ישראל ותומכי הטרור כי הממשלה שלהם תלויה בהם. אז הם כבר שילמו 50 מיליארד שקל לעבאס, הם שילמו בשבוע שעבר 200 מיליון שקל לטיבי, לאיזה כביש שהוא דרש, והיום הם שילמו מאות מיליונים לזועבי. לזה יש להם כסף".

ראש האופוזיציה תקף את הקואליציה על רקע הקושי לגייס רוב להצעת החוק למימון תוכנית "ממדים ללימודים" שתובא מחר להצבעה, לאחר שסיעת הליכוד החליטה להתנגד לחוק פה אחד. "אתם יודעים למה אין להם כסף? להצעה שלנו להשלים את המלגות ללוחמים ל-100%", האשים נתניהו. "זה בסך הכול תוספת של עוד 50 מיליון שקל".

"זה הבית של בנט ברעננה, זה הסכום - כלום", המשיך נתניהו. "לזה אין להם כסף. פתאום לזה הם צריכים את הליכוד. אז שיפסיקו לבלבל את המוח הצבועים האלה. שיכניסו את היד לכיס של זועבי ולכיס של טיבי ולכיס של עבאס ויתנו 100% ללוחמים שלנו, כי מגיע להם 100%. ואם הם לא יעשו את זה אז הממשלה שלנו, שאנחנו נקים בקרוב בעזרת השם, הדבר הראשון שהיא תעשה היא תיתן 100% ללוחמים שלנו".

בימינה הגיבו במתקפה: "הסיבה שביבי צווח בהיסטריה בסרטון היא כדי לחפות על שקריו. גובה הצעקות כעומק השקרים. הוא יודע את האמת: לא הובטחו שום כספים חדשים לח"כ רינאווי זועבי. מה שנדון עימה, הוא פתיחת חסמים על תקציבים קיימים מתוך תוכנית החומש שאושרה מזמן בממשלה במסגרת התקציב הקיים, בתחומי החינוך, התשתיות, התעסוקה ועוד. כך היה בממשלה הקודמת וכך בממשלה הנוכחית וכך ראוי. הברית האמיתית היא של בן גביר, ביבי וטיבי שממשיכים לשתף פעולה להפלת חוק 'ממדים ללימודים'".

בליכוד לא נשארו חייבים ופרסמו סרטון הומוריסטי שבו הציגו את ח"כ רינאוי-זועבי כזוכה בלוטו, תחת הכותרת: "אולי זה מישהו שאתם מכירים".

בהמשך, ראש הממשלה בנט השיב לנתניהו בסרטון משלו: "מר נתניהו לצערי משקר כאן וצועק את זה בקצת היסטריה. האמת היא פשוטה. לח"כ רינאוי-זועבי לא הובטחו כספים חדשים. מה כן? יש תוכנית חומש לכל ממשלה, תוכנית של חמש שנים לחברה הערבית - לחינוך, לכבישים, לתעסוקה - וחלק מהתקציבים נתקעים בסבך הבירוקרטי. מה שהובטח לה זה לעזור לפתוח את הכספים האלה לאותם כבישים, חינוך ותעסוקה, וטוב שכך כי יש לנו אינטרס בזה. השאלה למר נתניהו היא הפוכה - האם מחר אתה באמת תוביל את הליכוד להצביע נגד מלגות ללוחמים? נתראה מחר".

ראש האופוזיציה ענה לבנט בסרטון נוסף: "בנט ששיקר לכל אזרחי ישראל, בנט שהפר את כל ההבטחות שלו, תראו איך הוא משקר עכשיו. הוא אומר - לא נתנו לזועבי כספים חדשים. לא, נתנו לזועבי מאות מיליונים, כספים ישנים, כספים שלכם. לטיבי נתנו כספים ישנים, מאות מיליונים. למנסור עבאס - 50 מיליארד שקל, כספים ישנים. אז יואילו מחר לתת 100% ללוחמים שלנו שנותנים לנו 100%. זה בסך הכול תוספת של 50 מיליון שקל, כלום. מה שאתה בנט לקחת לבית שלך. אנחנו נביא את זה מחר, נראה איך תצביעו".