ראש הממשלה בנט ושר הביטחון גנץ קוראים גם הבוקר (ראשון) לאופוזיציה ולליכוד להצביע בעד הצעת החוק "ממדים ללימודים" שיעלה מחר להצבעה. "נשתמש בכל המנופים והכלים הפרלמנטריים שלרשותנו למען לוחמי צה"ל", כתב גנץ. בנט מפעיל לחץ על הליכוד: "אל תרימו ידיכם נגד החוק של לוחמי צה"ל".

"מחר נביא את חוק 'ממדים ללימודים' להצבעה בכנסת בקריאה שניה ושלישית", הכריז בנט בפתח ישיבת הממשלה, "16,500 לוחמים משוחררים ממתינים כרגע למלגת לימודים. אם חברי הכנסת של הליכוד יצביעו נגד - החוק ייפול והלוחמים לא יקבלו את המלגות. רבים מהלוחמים לא יוכלו להרשות לעצמם לגשת ללימודים בכלל, ואחרים, שהתחילו לימודים בהסתמך על הכסף הזה – פשוט ייתקעו ללא מענה". 

בנט הוסיף: "אם חברי הכנסת של הליכוד והאופוזיציה יסכימו להימנע או להיעדר, רק לא להצביע נגד, החוק יעבור, והלוחמים יקבלו את מה שמגיע להם. אני רוצה להבהיר - להצבעה נגד החוק אין שום השפעה על הקואליציה והממשלה, רק פגיעה בלוחמים. אני קורא לח"כים מהליכוד ומהאופוזיציה: אל תרימו ידיכם נגד החוק של לוחמי צה"ל". 

שר הביטחון גנץ הצטרף לקריאה בחשבון הטוויטר שלו: "מחר אביא להצבעה את הצעת החוק שתעגן את מלגת 'ממדים ללימודים', חזר הבוקר שר הביטחון בחשבון הטוויטר שלו, "בימים האחרונים אני נמצא בשיח עם כל מרכיבי הקואליציה והאופוזיציה על מנת שנצליח להעביר את החוק. נשתמש בכל המנופים והכלים הפרלמנטריים שלרשותנו למען לוחמי צה׳׳ל. גם הבוקר אני קורא לליכוד להצביע בעד ולשים את הפוליטיקה בצד". 

בחלק הסגור של הישיבה התייחס בנט לחוסר היציבות בקואליציה ואמר לשרים: "הגשם יורד בשני הצדדים, גם באופוזיציה הסדקים גדולים. אבל אנחנו צריכים להחזיק ממשלה. הסיכוי שהשבירה תהיה באופוזיציה גדול ולכן אנחנו צריכים להשתדל שלא לתקוע אצבע זה בעין זה של זה".

"לא פחות בשביל לשלם לטיבי ועבאס"

בליכוד מצידם מתבצרים בהתנגדותם ומתנים את התמיכה בחוק בהעלאת המלגות ללוחמים המשוחררים ל-100% ולא 66% בתוספת הפיקדון, כפי שנקבע במתווה הנוכחי.

בנימין נתניהו (צילום: פלאש 90)
ראש האופוזיציה בנימין נתניהו | צילום: פלאש 90

"100% לחיילי צה"ל", כתב ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, "לא פחות בשביל לשלם לטיבי ועבאס". ח"כ גלית דיסטל אטבריאן פרסמה ציוץ ברוח דומה: "ממשלת השינוי, אל תעשי חשבונות פוליטיים על הגב של הלוחמים שלנו. הצטרפי עוד עכשיו אל יוזמת האופוזיציה להעלאה של 100 אחוז עבור הלוחמים. אם יש כסף לשוחד של עשרות מליונים עבור חברי כנסת אנטי ציוניים - אז יש כסף גם עבור הלוחמים".

ח"כ אופיר סופר מהציונות הדתית קרא פעם נוספת לשינוי הצעת החוק והגדלת המימון: "הפער בין הצעתי לבין הצעת הקואליציה מסתכם בכ-50 מיליון שקלים ומשיחות שקיימתי מול גורמים בכירים במשרד האוצר הוסבר לי שהסכום הנ''ל לא יהווה חסם להעברת החוק. כולי תקווה כי ההצעה תתקבל ונוכל יחד להעביר את החוק בכנסת מתוך הבנה כי אישורה ייטיב עם לוחמי צה''ל ויביא לשמירה על קופת המדינה".

במקביל, מחר צפויה להתקיים הפגנה בשעה 10:00 מול הכנסת בקריאה להעברת החוק "ממדים ללימודים". התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות פרסמה הודעה ובה קראה להגיע להפגנה: "תעזרו לנו להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות!".