לאחר שעורר סערה כשתועד מפריע לשוטרים לעצור צעיר שחשוד בהפרת סדר, ח"כ אחמד טיבי אמר היום (חמישי) כי הוא לא מתחרט על מעשיו. לדבריו, "רציתי למנוע את הכאתו ולכן תפסתי בידו. אני שלם עם מה שעשיתי", הצהיר בריאיון לפגוש את העיתונות. "מנהיג ונבחר ציבור שרואה עוול מול עיניו צריך להתערב".

"אני ראיתי עוול שמתנהל מול עיניי", טען ח"כ טיבי. "הבחור הזה, שאני לא מכיר, עמד לידי כשניהלתי שיח עם מפקד המשטרה במקום. איפה במקום? מול הכנסייה, איפה שיש ניחום אבלים. למה שוטרים צריכים לבוא לכנסייה לניחום אבלים של משפחת אבו עאקלה?". טיבי הוסיף: "אני ניצלתי את החסינות המהותית שלי כדי למנוע עוול, ברור? אני אמשיך לנצל את החסינות הזאת, בשביל זה אני חבר כנסת".

אחמד טיבי בעימות (צילום: לפי סעיף 27 א')
אחמד טיבי בעימות | צילום: לפי סעיף 27 א'

לטענת טיבי, אותו צעיר שנעצר לבסוף על ידי המשטרה שוחרר לביתו ללא כלום – אך עם שתי ידיים פגועות. "איך פגועות? כי הורידו אותו לרצפה וכסחו אותו", הסביר חבר הכנסת מהרשימה המשותפת. "אמרו לו 'אסור לך גם ללכת, אל תצא מהבית מהשכונה ואל תלך לטיפול, אלא אם אנחנו מאשרים לך'. אנחנו בצפון קוריאה?". בהמשך הוסיף: "אני בהחלט מוכן להיחקר על העמדה שגיליתי כלפי הצעיר".

ח"כ טיבי התייחס בריאיון גם לאלימות שהפעילו השוטרים בהלווייתה של עיתונאית אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה. "השוטרים שהיכו את נושאי הארון הם חיות אדם", אמר. "עד היום אנשים אבלים על מותה של שירין בג'נין על ידי הכיבוש, אבל אבלים יותר על היחס לארון המתים. בדרום אפריקה בשלטון האפרטהייד לא היה מקרה כזה. לא היה מקרה של כניסה לבית חולים והכאה של אנשים שנושאים את הארון".

לאחר שבתחילת השבוע חברי הרשימה המשותפת התנגדו או נעדרו מהצבעות אי האמון בממשלה שהגישה האופוזיציה, כעת ח"כ טיבי מצהיר שהיחס לממשלה השתנה. "הממשלה הזאת בנושאים שקשורים בערבים, פלסטינים, הנגב, אל-אקצא, הריסות בתים, יותר גרועה מהממשלה הגרועה שהייתה לפניה", הבהיר. לבנט אין ביטחון עצמי, ויחד עם שקד הוא להוכיח שהוא יותר ימני. לכן אם מחר תבוא הצעה לפזר את הכנסת - כל חברי הרשימה המשותפת יצביעו בעד לפזר את הכנסת. לא ניתן יום אחד לממשלה הנוכחית".

ביום חמישי ח"כ טיבי תועד מפריע לשוטרים לעצור צעיר ערבי, שעל פי החשד הפר את הסדר הציבורי והשחית דגל ישראל. טיבי תועד מתווכח עם השוטרים ובשלב מסוים מושך מידיהם את הצעיר שעוכב – שמצדו פותח בריצה ונמלט מהמקום. השוטרים החלו במרדף רגלי ולבסוף הוא נתפס.

גורם במשטרה אמר אז ל-N12 כי "כל אזרח אחר, אם הוא לא היה חבר כנסת, היה נעצר היום אחר הצוהריים ומובל באזיקים לחקירה אחרי שעשה את מה שח"כ טיבי עשה". השר לביטחון הפנים עמר בר-לב אמר כי הוא "רואה בחומרה את התנהגותו של ח"כ אחמד טיבי, שפגע בפעילותם של שוטרים בירושלים בביצוע תפקידם". לדברי בר-לב, "הניסיון לשבש את עבודתם הוא בלתי נסבל - בוודאי כאשר מדובר בחבר כנסת שמנצל לרעה את חסינותו. ח"כ טיבי יודע שבמקרה ויש לו טענות כלפי המשטרה - הוא יכול לפנות ישירות אליי".