יו"ר רע"ם מנסור עבאס התראיין הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" - והדף את הביקורת שמתח עליו מנהיג חמאס בעזה, שכינה את חברותו בממשלה "בגידה" ו"פשע שאין לו כפרה". "אנחנו לא חייבים לא לסינוואר ולא לאף אחד דבר, אנחנו עושים מה שטוב לחברה הערבית ולעם הפלסטיני", אמר עבאס.

"אנחנו נתייעץ עם מי שצריך, וגם נזכור את דעת הקהל בתוך מדינת ישראל, האזרחים הערבים, אבל אף אחד לא יגיד לנו מה לעשות", אמר עוד עבאס בתגובה לדברי סינוואר. "אנחנו מקיימים את המחויבות שלנו למסגד אל-אקצא. בנושא הזה אנחנו עושים עבודה מול הממשלה ומול הגורם הרשמי שמופקד על המקומות הקדושים, ממלכת ירדן. בהיבט הזה אין לאף אחד זכות לדבר איתנו".

מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר (צילום: רויטרס)
מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר | צילום: רויטרס

בריאיון, התייחס עבאס גם להקפאת חברות רע"ם בקואליציה, ואמר שטרם הושגו הסכמות. "אנחנו כרגע מנהלים מגעים ומנסים למצוא פתרונות", אמר. "בינתיים לא הגענו למתווה שמסיים את האירוע שאנחנו נמצאים בו. מצד אחד, אנחנו לא מעוניינים בבחירות שלא יביאו שום דבר. מצד שני, אנחנו לא יכולים לחיות באי ודאות ולכן העדיפות שלנו - לקדם את הנושאים במסגרת הקואליציה הזו, ואני מקווה שעד סוף הפגרה נצליח להגיע להבנות".

עבאס הוסיף: "אנחנו נקטנו את הצעד הזה כדי שגם השותפים שלנו יבינו שזה הזמן לעשות עוד מאמץ. הבעיה לא רק אצל איילת שקד. בכל משרד משרדי הממשלה שמנהלים דברים שקשורים לחברה הערבית יש דברים תקועים שצריך לקדם אותם. השגנו דברים, אבל אנחנו חייבים לעלות על הדרך הנכונה ולהאיץ את התהליך כולו".

מוקדם יותר היום דווח כי מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר נשא נאום פומבי, לראשונה מאז "שומר החומות" - ובו תקף את מנסור עבאס וקרא לרע"ם לפרוש מהקואליציה. "השותפות שלך בממשלה - בגידה, לפשע שלך אין כפרה", אמר סינוואר.