גם ב-2022 עם ישראל יילך לבחירות, בשנה החמישית ברציפות: ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד הודיעו הערב (שני) על הסכמה לפיזור הכנסת והליכה לבחירות. השניים הבהירו כי יביאו את החוק להצבעה בשבוע הבא, ואז ייכנס לפיד לראשות הממשלה ויהפוך לראש הממשלה ה-14 של מדינת ישראל.

בנט יכהן כראש הממשלה החליפי ומחזיק תיק איראן. לפיד יהיה ראש הממשלה ושר החוץ. בגלל ריבוי החגים בספטמבר, הבחירות צפויות להתקיים ב-25:10. סגירת הרשימות צפויה להיות ב-8 בספטמבר, ועד אז ייערכו במהלך אוגוסט הבחירות המקדימות (פריימריז) בליכוד ובמפלגת העבודה.

_OBJ

הסיבה לכך שהבחירות ייערכו כנראה רק לאחר החגים היא שיום הבוחר צריך להיערך לכל המוקדם בסביבות 90 יום לאחר הפיזור הרשמי, לאחר ההצבעה על קריאה שלישית. על פי החוק, הבחירות צריכות להתקיים ביום שלישי וריבוי החגים בספטמבר ואוקטובר לא משאיר תאריכים רבים פנויים להצבעה וגם להיערכות - פריסת הקלפיות ברחבי הארץ.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן יגיע לישראל בחודש הבא - וכעת מתברר כי הוא יפגוש את לפיד ולא את בנט. שגריר ארה"ב בישראל טום ניידס אמר הערב לחדשות 12: "ביקור הנשיא ביידן יתקיים כמתוכנן. הנשיא בא עבור העם בישראל".

"לאחר שמוצו הניסיונות לייצב את הקואליציה - ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד סיכמו: הצעת חוק תובא בשבוע הבא לאישור הכנסת", מסרו השניים הערב. "לאחר אישורה תתבצע הרוטציה באופן מסודר".

הערב פרסמנו ב"מהדורה המוקדמת" כי בנט אמר למקורביו: "כרגע מתכוון לרוץ לבד ולא לחבור לאיש, אשקול את צעדיי בימים הקרובים". בישיבת ראשי הקואליציה אמר: "הניסוי הצליח".