אמש (שני) הודיע שר החוץ יאיר לפיד כי נמצא מאומת לנגיף הקורונה. "השר לפיד שוהה בביתו בבידוד ומרגיש טוב", נמסר מלשכתו. לפיד השתתף ביום ראשון בישיבת הממשלה וישב, עם מסכה, לצד רה"מ בנט. בתיעוד מהישיבה הוא אף נשמע משתעל. אמש הודיע ראש הממשלה כי עבר בדיקת אנטיגן - וקיבל תוצאה שלילית.

"נוכח הימצאותו של שר החוץ יאיר לפיד כחיובי לנגיף הקורונה, נבדק ראש הממשלה, נפתלי בנט, בבדיקת אנטיגן", נמסר מטעמו של בנט. "תוצאת הבדיקה שלילית".

מוקדם יותר אתמול, ביטל לפיד את ישיבת הסיעה בראשותו. "בעקבות חשיפה של לפיד למאומת - ישיבת הסיעה של יש עתיד מבוטלת", נמסר אז. "כדי לנקוט במשנה זהירות, שר החוץ לפיד יצא לביתו ויעשה את הבדיקות כנדרש". מספר שעות לאחר מכן, התברר שלפיד אכן נדבק.

יאיר לפיד ונפתלי בנט בישיבת הממשלה (צילום: לע"מ)
לפיד לצד בנט בישיבת הממשלה | צילום: לע"מ

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו שלח לו איחולי החלמה בציוץ בטוויטר: "מאחל רפואה שלמה לשר החוץ יאיר לפיד. בריאות לפני הכל". לפיד הגיב לנתניהו: "הרבה תודה. מעריך מאוד".

בשבוע שעבר סגן שר החוץ. עידן רול, גילה שהוא מאומת לקורונה. את הבדיקה ביצע רול, לדבריו, לאחר שבן זוגו הראל סקעת נחשף לאיש צוות מההפקה שלו שהיה חולה. בסוף השבוע שלפני כן, תועד רול חוגג במסיבת סילבסטר ללא מסכה שמכסה את אפו ופיו, בניגוד להנחיות. לטענת רול המסיבה התנהלה על פי הנהלים ומארגניה ביקשו לבדוק תו ירוק בכניסה למסיבה, דבר שהכחישו מבלים אחרים.

עידית סילמן, יריב לוין (עיבוד: פלאש 90, פלאש/90 )
סילמן ולוין סיכמו לדחות הצבעות | עיבוד: פלאש 90, פלאש/90

נוסף ללפיד ורול, בימים האחרונים נדבקו בכנסת חיים כץ, אופיר כץ, יואב בן צור, אתי עטיה, ישראל אייכלר (בפעם השניה) ועמר בר-לב. לאור ריבוי מקרי התחלואה, יו"ר הקואליציה עידית סילמן ויו"ר סיעת הליכוד יריב לוין סיכמו "לדלל" את לוח הזמנים בכנסת ולדחות את חלק מההצבעות.

גל האומיקרון ממשיך להתפשט בישראל ונכון לאתמול בבוקר, במשך 24 שעות אומתו יותר מ-21 אלף נדבקים חדשים, כך על פי נתוני משרד הבריאות. במקדם ההדבקה חלה ירידה קטנה והוא עמד על 1.95. עם זאת, על פי המדד המשוער של פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן, הנתונים דווקא גבוהים יותר: 33 אלף מאומתים, ומקדם הדבקה של 2.27.