לפיד ובנט נגד גנץ? שר החוץ יאיר לפיד פעל מאחורי הקלעים די לסכל את הוועידה של שר הביטחון בני גנץ עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ומלך ירדן עבדאללה - כך אנו חושפים היום (רביעי) לראשונה. לפיד רתם את רה"מ נפתלי בנט לסיכול המפגש, והביע התנגדות מאחר שמדובר למעשה בוועידה מדינית. מלשכתו של שר החוץ נמסר בתגובה: "פועל בשיתוף פעולה מלא עם שר הביטחון".

הסיפור התחיל באמצע שבוע שעבר כשראש הממשלה בנט מגלה במהלך ביקורו במצרים על הכוונה של גנץ להיפגש עם המלך עבדאללה ואבו מאזן. בנט עדכן את לפיד ולפיד התנגד לכך בתוקף ורתם את בנט לסיכול המפגש.

יאיר לפיד (צילום: Oliver Fitoussi, פלאש 90)
שר החוץ יאיר לפיד, ארכיון | צילום: Oliver Fitoussi, פלאש 90

שר החוץ לפיד התנגד למפגש בשל העיתוי הרגיש לפני הרמדאן, ומאחר שמדובר למעשה בוועידה מדינית (שר ביטחון מול המלך עבדאללה ואבו מאזן). בנט, שממילא מתנגד למפגשים עם אבו מאזן, פעל לסכלה את המפגש מול הירדנים, כפי שחשפנו לראשונה ב"מהדורה המרכזית" בראשון.

בהמשך אף נטען שהמפגש המקביל ברמת עמון יכול להביך את אורחי פסגת הנגב ולהצטייר כוועידה מתחרה. מדובר ברצף של אירועים מול גנץ אחרי התקרית סביב הודו וההודעה של בנט ולפיד על משמרות המהפכה ששר הביטחון ביקר בחריפות.

מלשכת שר החוץ לפיד נמסר בתגובה: זה פשוט לא נכון. שר החוץ פועל בשיתוף פעולה עם שר הביטחון והם מעדכנים זה את זה בכל הפעילות המדינית ביטחונית.