ראש הממשלה לשעבר התעלם מהמכהן - וזכה לביקורת: תקרית חריגה נרשמה אמש (חמישי) בטקס הפרידה שנערך לראש השב"כ היוצא נדב ארגמן. ראש הממשלה לשעבר שמכהן כיום כראש האופוזיציה, חה"כ בנימין נתניהו, נאם בטקס - ובתחילת דבריו הזכיר את הנוכחים במקום, למעט ראש הממשלה המכהן, נפתלי בנט. בשלב זה, נקטע נאומו של נתניהו - ומהקהל צעקו לעברו: "יש כאן ראש ממשלה".  

ככל הנראה שההתעלמות של נתניהו הייתה מכוונת, זאת לאחר שבנט בחר לומר בנאום שנשא קודם לכן "אנחנו בעידן האנחנו, לא בעידן האני" - רמז ברור לנתניהו שישב בקהל. נראה שנתניהו החליט לא להזכיר את בנט בדבריו בתגובה על הדברים של בנט שכוונו כלפיו. 

ראש הממשלה נפתלי בנט וראש השב"כ היוצא נדב ארגמן  (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
ראש הממשלה נפתלי בנט וראש השב"כ היוצא נדב ארגמן | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש השב"כ הנכנס רונן בר (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
ראש השב"כ הנכנס רונן בר | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בטקס אמש ראש השב"כ הנכנס רונן בר, אמר בפתח דבריו כשעלה לנאום: "קואליציה, אופוזיציה, במבצר הדמוקרטיה, בחצר של השב"כ, אין פוליטיקה." הוא בירך את ראש השב"כ היוצא נדב ארגמן: "נדב איש מבצעים ברמ"ח איבריו. כמפקד יחידה וכראש האגף הוא הנחיל לנו בדרכו העדינה והמיוחדת את המשמעות של ירידה לפרטים, חתירה למגע, חשיבה על כל מקרה ותגובה אפשרית והיערכות לכל תקלה. אבל יותר מהכול, נדב בלט בשאלת ה'למה'. במציאות משתנה ובעיקר בארגונים מבוססי מורשת ומסורת מבצעית, שאלת הלמה היא זו שעושה את ההבדל".

ב-4 החודשים שחלפו מאז שבנט נכנס לתפקידו, נתניהו שב ומערער על הלגיטימיות של בנט בתפקיד - והאיבה בין שני האישים גלויה לכל. בנאום בכנסת השבוע במהלך דיון "40 חתימות", כינה נתניהו את בנט "ראש ממשלה בכאילו". "בנט יושב על כיסא ראש הממשלה ואומר 'אני טייס, אני מטיס את המטוס, אני מנווט', אבל בפועל הוא לא קובע כלום. הוא אולי ראש הממשלה בתואר, אבל הוא לא ראש ממשלה אמיתי" תקף נתניהו, "זה פתטי - וזה אפילו מסוכן. הכל זה בכאילו. וכולם מבינים שזה בכאילו. אין לבנט מנדט. אזרחי ישראל אומרים את זה, לא רק אנחנו". 

"אחרי 3 חודשים בלבד - ראש הממשלה המכהן מתנדנד כעלה נידף ברוח, על גבול אחוז החסימה", המשיך נתניהו, "טוב גם לא היה דבר כזה לקחת שלטון עם 6 מנדטים בהונאה - והציבור פשוט לא קונה את זה. מי שתחמן את דרכו להיות ראש ממשלה אחרי שהצהיר שזה לא דמוקרטי להיות ראש ממשלה אפילו עם 10 מנדטים... במצב כזה הציבור מביע אי אמון חד-משמעי בבנט.  אין לו דרך, חזון, הישגים ואידאולוגיה. הוא פשוט לא מנהיג". 

באותו מעמד, בנט ונתניהו התנצחו מעל בימת הכנסת - כשעלו שוב ושוב לדוכן כדי לענות זה לזה. בנט כינה את נתניהו "שקרן" בהתייחסו לסוגיית החיסון השלישי נגד קורונה - ונתניהו ענה לו וטען שהוא מרמה את הציבור ושאף אחד כבר לא מאמין לו.