סערה אחרי פגישת שרי מרצ ואבו מאזן: שרת הפנים איילת שקד השיבה הלילה (בין ראשון לשני) להצעת יו"ר הרשות הפלסטינית, שעל פי הדיווחים ביקש בפגישה עם שרי מרצ להיפגש איתה: "לא אפגש עם מכחיש שואה". באופוזיציה תקפו בחריפות: "בזמן שיא של תמותה – שר הבריאות ניצן הורוביץ עוזב את  קבינט הקורונה כדי להיפגש עם אבו מאזן".

"לא יקרה", כתבה השרה שקד בטוויטר בתגובה לדיווחים, לפיהם אבו מאזן ביקש משרי מרצ להיפגש איתה. "לא אפגש עם מכחיש שואה שתובע את חיילי צה"ל בהאג ומשלם לרוצחי יהודים".

שרי מרצ נפגשו עם אבו מאזן (צילום: לשכת יו"ר מרצ)
ניצן הורוביץ, עיסוואי פריג' ומיכל רוזין עם יו"ר הרשות אבו מאזן | צילום: לשכת יו"ר מרצ

הפגישה עוררה זעם רב בקרב סיעות האופוזיציה. "בזמן שיא של תמותה – שר הבריאות עוזב את קבינט הקורונה כדי להיפגש עם אבו מאזן", תקף ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בטוויטר. ח"כ אלי כהן מהליכוד הוסיף: "בימים אלה אין ראש ממשלה בישראל, וכל שר הישר בעיניו יעשה".

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שהיה בעבר שותפם של שקד וראש הממשלה נפתלי בנט, ביקר אף הוא בתקיפות. "הממשלה הזו גורמת נזק אסטרטגי אדיר", כתב. "אחרי שהפך לפרסונה נון-גרטה בזירה הבינלאומית, השותפים של בנט ושקד החזירו את אבו מאזן לחיים והפכו אותו שוב לשחקן רלוונטי, ועכשיו בפוליטיקה בינלאומית מתוחכמת הוא מציג את עצמו כשוחר שלום ואותנו כסרבנים שוחרי מלחמה. מה נהיה ממך איילת?".

גם ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) זעם: "לייצר תמונה מחוייכת עם מי שחתום על הצ'קים לרוצחי תינוקות? ובלבד שמדובר בתינוקות יהודים? ברצינות??", כתב בטוויטר על התמונה של שרי מרצ עם יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה.

חבר הכנסת משה אבוטבול מש"ס צייץ גם הוא ועקץ: "איילת הנכבדה, על הרבה דברים ועקרונות אמרת 'לא יהיה/לא יקרה', אך כידוע כבר לכל עם ישראל – אצלך 'כאב בטן' קטן והכל מתהפך. לפחות תגידי 'לא אפגש בלי נדר'".

בתוך כך, שרים וח"כית ממרצ נפגשו אתמול עם אבו מאזן ברמאללה. השרים ניצן הורוביץ ועיסוואי פריג' וחברת הכנסת מיכל רוזין הגיעו אל המוקטעה, שם נפגשו עם ראש הרשות הפלסטינית כדי "לחדש את שיתוף הפעולה בין שני הצדדים".

נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס אמר בפגישתם: "עלינו להתחיל ולייצר צעדים בוני אמון, להוכיח שאנחנו מתכוונים לעשות שלום, ולאפשר לי לשמור על התקווה של העם הפלסטיני. כי אם נאבד את התקווה, נאבד את העתיד".