בשבוע הבא תוסר האבטחה הצמודה על בני משפחת נתניהו, וכעת ראש האופוזיציה מנסה לשנות את ההחלטה. נתניהו פנה היום (שני) למנכ"ל משרד ראש הממשלה יאיר פינס וטען כי ישנם איומים עליו, על רעייתו ועל בניו - איומים לדבריו הם קונקרטיים ועכשוויים.

במכתב ששלח ראש המטה של ראש האופוזיציה ושפורסם במהדורה המרכזית נכתב כי "בשל אורך שנות כהונתו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, ולאור אופי הפעילות הרגיש שהוא אישר לאורך השנים כנגד מדינות אויב, קיים 'חשבון דמים' פתוח בין אותן מדינות לבין ראש הממשלה לשעבר ובני משפחתו... מהיכרות עם דפוס ההתנהגות של אותן מדינות אויב, אין צל של ספק שהן עוקבות אחר רמת האבטחה שירדה באופן משמעותי, דבר שיאפשר להם לפעול נגדו או נגד בני משפחתו, במקום ובזמן שהם יימצאו לנכון".

משפחת נתניהו (צילום: קובי גדעון, מרים אלסטר , פלאש 90)
משפחת נתניהו | צילום: קובי גדעון, מרים אלסטר , פלאש 90

עוד מזכיר נתניהו במכתב הזה שרצח רחבעם זאבי בוצע בסמיכות להסרת האבטחה כלפיו ולכן הוא טוען שמדובר בדיני נפשות ושיש להאריך את האבטחה במשך חצי שנה לפחות.

עם זאת, מהפרטים שהגיעו לידינו עולה כי הגורמים הביטחוניים לא התבקשו להכין חוות דעת נוספת, ואם הדבר נכון - משמעות הדבר היא שהאבטחה סביב משפחת נתניהו תוסר בשבוע הבא. נזכיר כי ראש האופוזיציה עצמו זכאי לאבטחה שתימשך 20 שנה.

יו"ר ועדת השרים לענייני שב"כ, חבר הכנסת מתן כהנא, אמר כי לא התקבלה אצלם שום בקשה כזאת מהגורמים הביטחוניים ולכן אין ועדה באופן שתתכנס בקרוב.

בשירות הביטחון הכללי סירבו להתייחס לפרטים.

מממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "גופי המשרד יתנו את התייחסותם לועדת השרים ככל שיידרשו לכך".