ח"כ בצלאל סמוטריץ, יו"ר הציונות הדתית, טען אתמול (רביעי) שמצעד הגאווה שהתקיים לפני כחודש וחצי בתל אביב, הוא הגורם לעלייה המשמעותית שחווה ישראל בתחלואה בקורונה.

"אין לאף אחד אומץ להגיד את זה, כי זה לא פוליטיקלי קורקט", אמר בנאום שנשא במליאת הכנסת. "מסיבת הדבקה עצומה, ההשתוללות שם בתל אביב הייתה הסטרטר של כל ההתפרצות הזו". סמוטריץ' אף ביקר את ההחלטה של הממשלה שאפשרה לאזרחי ישראל המוסלמים לצאת מהארץ בזמן חג הקורבן: "עשרות אלפים טסו לטורקיה, מדינה אדומה בוהקת. הם חוזרים – ומדביקים".

מצעד הגאווה בתל אביב 2021 (צילום: גיא יחיאלי)
מצעד הגאווה בתל אביב, לפני כחודש וחצי | צילום: גיא יחיאלי

בסיום דבריו, שיגר עקיצה כלפי הממשלה – בעקבות הפרסומים על הכוונה להטיל סגר כללי בזמן חגי תשרי: "איפה נעשה את הסגר? בחגים של היהודים זה לא נורא. אז לא נתפלל בבית הכנסת, אז לא נרקוד עם ספר התורה בשמחת תורה. אז נצום יום שלם ביום כיפור ונתפלל תחת השמש הקופחת. ולא נחגוג עם המשפחה".

 שר הבריאות ניצן הורוביץ גינה את דבריו: "אם שכחתם איך נראה השילוב המסוכן של בורות, פופוליזם, תסכול ושנאה, סמוטריץ' נתן אתמול עוד תזכורת מצוינת". הוא הבהיר כי "בניגוד לדבריו של המומחה למגפות מטעם עצמו, אין שום קשר בין התפרצות הדלתא למצעדי הגאווה". עוד הוסיף הורוביץ כי "האיש שבנה קריירה על הופומוביה לא מפספס אף הזדמנות להסית ולהפיץ שנאה. בושה לכנסת ישראל".‎

מארגון תג מאיר נמסר בתגובה לדברים: "סמוטריץ' לא מפסיק לחלל שם שמיים, מבזה ומשפיל מי שנבראו בצלם, משקר ומגדף והכול עם ציציות מתנפנפות ובאצטלה של שם שמיים".