בפעם הראשונה: נשיא המדינה יצחק הרצוג קיבל היום (שלישי) את כתב ההאמנה של שגריר בחרין בישראל, חאלד יוסוף אל ג'אלמה, שנכנס לתפקידו החדש. מחר תמלא שנה לחתימת הסכמי אברהם שבהם הוחלט על נרמול היחסים בין המדינות.

"מדינות אמיצות עושות צעדים אמיצים. הסכמי אברהם היו תוצאה של חזון ועוצמה", אמר הרצוג לשגריר הנכנס. "השותפות המתפתחת בין מדינותינו מהווה מופת לכל המזרח התיכון, ואני מקווה שמדינות אחרות באזורנו ישאבו השראה מדוגמתכם. בעת הזו, כשדיווחים חדשים ומהימנים על התקדמות איראן לעבר נשק גרעיני מגיעים, חשוב יותר מאי פעם להיות מאוחדים במאבק נגד כוחות קיצוניים הפועלים לערער את היציבות והשלום באזור".

הנשיא הרצוג מקבל את כתב ההאמנה משגריר בחריין (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
הנשיא הרצוג מקבל את כתב ההאמנה משגריר בחרין | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

אל ג'אלמה אמר להרצוג כי "השלום הוא הבחירה האסטרטגית של ממלכת בחרין. הוד מלכותו המלך מאמין כי דו-שיח, הבנה, ובניית אמון הינם עקרונות נשגבים והבסיס העיקרי להשגת שיתוף פעולה בין עמים". עוד הוסיף השגריר: "זהו כבוד גדול להיות השגריר הראשון של ממלכת בחרין למדינת ישראל לאחר כינון היחסים הדיפלומטיים בין מדינותינו. אני גם מצפה באופן אישי לפתח את היחסים בין ממלכת בחרין למדינת ישראל בתחומים שונים לטובת שתי המדינות ואנשיהן, לטובת תרומה הדדית לחיזוק הביטחון, היציבות והפיתוח באזור".

הנשיא הרצוג מקבל את כתב ההאמנה משגריר בחריין (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
הרצוג יחד עם אל ג'אלמה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בנוסף לאל ג'אלמה, הגישו את כתבי ההאמנה שלהם גם השגרירים החדשים של מקסיקו, ספרד, אסטוניה, יוון והוותיקן. הנשיא הרצוג דן עם השגרירים השונים על היחסים בין ישראל לבין מדינותיהם.