הוועדה שאמורה להרתיע את הח"כים לא קמה: בחודשים שחלפו מאז שהכנסת ה-24 החלה לכהן החלה לכהן ובששת השבועות בהן הממשלה החדשה קיימת, אנו עדים לעוד ועוד תקריות ועימותים מרובים במליאת הכנסת – כשהשיא, כך נדמה, היה אתמול (שני) בעימות החריף בין ח"כ איתמר בן גביר לח"כ אחמד טיבי - עימות שהוביל לכך שבן גביר הוצא בכוח מהאולם על ידי סדרני הכנסת וגרם לסערה של ממש. 

הסיבה שהאירועים הללו מתרחשים בעצימות גבוהה היא המתיחות החריגה שקיימת בין הקואליציה לאופוזיציה - והיחסים העכורים למדי ביניהן שגרמו לכך שעדיין לא פועלות בכנסת ועדות הקבע, ובהן ועדת האתיקה - ועדה שאמורה לעסוק בהפרות שונות של הכללים - למשל כמו אלה שחזינו בהן אמש. הוועדה הזו הייתה משמעותית מאוד בכנסות קודמות וחבריה אף החליטו להרחיק ח"כים מהמליאה למשך חצי שנה - מה שסייע להוריד את גובה הלהבות. 

החרם שמטילה האופוזיציה על הקואליציה והנתק בין הגופים גרם לכך שגם ועדת האתיקה טרם הוקמה. יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, צריך למנות חברי כנסת שיכהנו בה - עם מספר שווה של חברים מהאופוזיציה והקואליציה, אלא שבאופוזיציה מסרבים לכהן גם בה כחלק מאותו חרם שהטילו. אם לא יושגו הסכמות בקרוב - הכנסת תישאר משותקת ועוד ועוד אירועים חריגים כאלה יתרחשו.