שר התקשורת יועז הנדל הצהיר הבוקר (שלישי) שישיבה בקואליציה עם חה"כ איתמר בן גביר אינה באה בחשבון מבחינתו. "הוא מייצר שנאת חינם ומאבקים פנימיים ותוקף את מוסדות המדינה", הסביר בריאיון ל"קלמן-ליברמן" ברשת ב'. "עם וליד טאהא אני מוכן לשבת, כי רע"ם הכריזה שהיא מוכנה להשתלב במדינת ישראל".

"כל החבורה הזו מייצרת פגיעה בחוסן הלאומי שלנו", תקף. "מבחינתי אין בעיה לדבר גם על הרשימה המשותפת, שמייצרת קולות לאומניים שפוגעים בדו-קיום. אני לא אשב עם לאומנים, ולא אכפת לי אם זה ערבי או יהודי".

איתמר בן גביר, וואליד טאהא (עיבוד: יונתן זינדל והדס פרוש, פלאש 90)
ח"כ איתמר בן גביר וח"כ ואליד טאהא | עיבוד: יונתן זינדל והדס פרוש, פלאש 90

כשנשאל מדוע הוא מוכן לשבת עם רע"ם, הסביר הנדל: "ברגע שרע"ם הכריזה על עצמה כמי שרוצה להשתלב במדינת ישראל – אני יכול להיות איתם בקואליציה".

במפלגת הליכוד תקפו את הנדל בעקבות הריאיון. חה"כ שלמה קרעי צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הראיון של הנדל מוכיח סופית לאיזו תהום האנשים האלה הידרדרו. תומכי טרור כמו רע"ם וטאהא - כן, הציונות הדתית ובן גביר - לא. פשוט ככה, בלי מינימום של בושה". הוא כינה את הדברים כ"חיבוק לטרור".

בחודש יוני האחרון נרשמו חילופי גידופים קשים וקללות בין חה"כ בן גביר לחה"כ ואליד טאהא מרע"ם במהלך הדיונים בוועדה המסדרת. בן גביר כינה את טאהא "מחבל" וציין שצריך להרוס לו את הבית עם דחפורים, והוא השיב לו בקריאות "זבל, פאשיסט, דיקטטור".