בצל השמועות על חבירה אפשרית של גנץ לממשלת אחדות עם נתניהו, פרסמנו הערב (שישי) כי ראש הממשלה נפתלי בנט מונע משר הביטחון להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

גנץ דרש מבנט בימים האחרונים אישור לפגוש את אבו מאזן, ומאוכזב מסירובו של ראש הממשלה. לטענתו, הוא הגורם הבכיר והמתאים ביותר להיפגש כעת עימו, במיוחד לאור העובדה שלבנט יש כוונה לשמור על ציבור בוחריו הימני.

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (צילום: רויטרס, רויטרס_)
יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן | צילום: רויטרס, רויטרס_

עוד הבהיר גנץ לבנט: אם שר החוץ לפיד ייפגש עם אבו מאזן, יהיו לכך משמעויות מדיניות שאיננו מעוניינים בהן כעת. מנגד, הסביר, כי הוא מוצא חשיבות רבה בכך שהוא כשר הביטחון ייפגש עם יו"ר הרשות, ויפעל להמשך קידום וחיזוק שיתוף הפעולה הביטחוני. שר הביטחון גם הדגיש בפני ראש הממשלה שחשוב שהמפגש יתבצע לפני טיסתו לארצות-הברית. 

כזכור, השבוע אישרה הממשלה את הקמתן של כ-2,200 יחידות דיור בהתנחלויות, לראשונה מאז שהוקמה. גנץ הבהיר לבנט: דבר כזה לא קרה הרבה זמן. אתה צריך לרכך זאת מול ממשל ביידן. עוד הוא הסביר כי גם העובדה שבנט ממשיך לסרב לקבל את מתווה העברת כספי הסיוע לרצועת עזה, באמצעות הרשות הפלסטינית, פוגע בממשלה גם כן מול הממשל בוושינגטון, ופגישה של גנץ עם אבו מאזן תוכל לסייע בכך.

באשר לשמועות לפיהן גנץ עלול לחבור לנתניהו – הן חסרות שחר. נדמה שעושים לגנץ עוול כשמתארים אותו כ"חמוץ" וקוראים לו "רגל אחת פה ורגל אחת שם". ועדיין, לליכודניקים רבים אין תשובה לשאלה קשה אחת: למה נתניהו מוכן היה לתת את ראשות הממשלה ברוטציה לגנץ, סער ובנט – אבל לא לאף אחד מהליכוד.