יו"ר הקואליציה עידית סילמן (ימינה) שיגרה לפני כניסת השבת מכתב חריף ליו"ר סיעת הליכוד יריב לוין, שבו הציבה אולטימטום חדש: אם האופוזיציה לא תסכים לפשרה ולא תשתף פעולה עם הצעת הקואליציה בדבר הקמת ועדות הכנסת - הן יוקמו גם ללא הסכמה.

את המכתב פתחה סילמן בפירוט על חילוקי הדעות בין הקואליציה לאופוזיציה בדבר השלמת הקמת ועדות הכנסת ה-24. "לאחר שנשמעו טענות מצד חברי האופוזיציה, שכל אף שחלקה היחסי בהרכב הכולל של הוועדות משקף את חלקה ביחסי בכנסת, החלוקה בתוך הוועדות וקביעת יושבי הראש הייתה צריכה להיעשות באופן אחר".

יו"ר הקואליציה פירטה את ההצעה שהועברה לאופוזיציה: לעמוד בראש ארבע ועדות קבועות וכן לעמוד בראשות שתי ועדות מיוחדות, "כאשר נושאי הוועדה וסמכויותיהן יסוכמו בין הקואליציה לאופוזיציה". עוד לדבריה הציעו לאופוזיציה לעמוד בראשות 4 ועדות משנה בוועדת החוץ והביטחון; להקטין את הפער בין החברים בוועדת העבודה והרווחה ל-1; להגדיל את מספר החברים המקסימלי בוועדוות הכספים והחוץ והביטחון; וכן לחלק תפקידי סגני יו"ר הכנסת ביחס של 5 לאופוזיציה ו-6 לקואליציה.

"למעשה", המשיכה סילמן את מכתבה. "המחלוקת היחידה שנשארה פתוחה בינינו היא דרישתכם לשיוויון במספר החברים בין חברי הקואליציה לחברי האופוזיציה בוועדת הכלכלה, וצמצום יתרון הרכב חברי ועדת הכספים מטעם הקואליציה ל-1 בלבד במקום 2 כיום. לשתי דרישות אלו לא נוכל להיענות, שכן שינוי זה עלול להוביל לשיתוק עבודת ועדות אלו, ולמעשה שיתוק החקיקה בנושאים תקציביים וכלכליים, דבר שיביא לפגיעה בתפקוד הממשלה ובמענה לצרכי אזרחי המדינה".

יריב לוין הודיע כי הוא דוחה את הדרישה ופרסם תגובה זועמת: "המכתב של עידית הוא פשוט חוצפה. קודם מציעים הצעה מקפחת באופן קיצוני, ואז ממתנים קצת את הקיפוח ומציגים את זה כוויתור. אי אפשר לקבל מצב שהליכוד יקבל ייצוג מזערי במקומות המרכזיים תוך עיוות מוחלט של תוצאות הבחירות והרכב הכנסת, רק כי לקואליציה נוח לייצר לעצמה רוב מלאכותי, בפרט לקראת התקציב".