יו"ר ימינה נפתלי בנט אמר היום (שני) כי הוא ממשיך במאמצים למנוע בחירות בפעם החמישית: "מי שיפעל למען הקמת ממשלה יציבה ימצא אותי כבן ברית נמרץ ויצירתי". עוד אמר כי "נתניהו יכול לספור את האצבעות של ימינה כחלק מממשלת ימין". בתוך כך, ל-N12 נודע כי בנט ונתניהו נועדים פעם נוספת, לאחר שבחמישי נועדו במעון ראש הממשלה בירושלים במשך יותר משעתיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את ההצהרה מסר בנט לפני ישיבת סיעת ימינה. "נמשיך להיות שותפים מלאים להקמת ממשלת ימין יציבה וטובה", אמר - והתייחס לפגישה שקיים עם נתניהו ביום חמישי האחרון. "בפגישות שלנו אמרתי לנתניהו - ואני אומר גם פה, שהליכוד יכול לספור את אצבעות סיעת ימינה לטובת הקמת ממשלה ימנית. אנחנו נפעל בכל הכוח והאמצעים למנוע אסון של בחירות חמישיות. יש לא מעט דרכים יצירתיות להביא לזה, אבל בשביל זה צריך להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד".

יו"ר ימינה הכחיש כי רוטציה היא התנאי שלו להיכנס לממשלה ואמר כי בשלב זה כל פועלו מתרכז בניסיון למנוע את פיזור הכנסת: "יצאו מספר פרסומים כאילו נושא התפקיד שלי מהווה חסם - זה שקר מוחלט. שום תפקיד לא מהווה חסם להקמת הממשלה. יכולתי כבר בשעה הזאת להיות בכיסא ראש הממשלה אם זו הייתה מטרתי העליונה. מטרתי העליונה היא למנוע בחירות".

נפתלי בנט מגיע למעון רה"מ (צילום: N12)
בנט בכניסה לפגישה עם נתניהו ביום חמישי | צילום: N12

בנט: נילחם בכל הכוח במי שסולל את הדרך לבחירות

בנט תיאר כי "ישראל מתמודדת עם אתגרים - אירן, האג, אנשים בחל"ת שתיכף נגמר להם, המון תפקידים במערכת הציבורית שלא מאוישים תקופה, היעדר תקציב, המדינה לא פועלת - צריך לצאת מזה כמה שיותר מהר. הקרקס הזה של בחירות חמישיות מסמן לאויבים שלנו שאנחנו בהתפרקות. המערכת הפוליטית צריכה לצאת מהקיבעונות שלה ולהקשיב לציבור".

"אתם שומעים שמפלגות שוכרות משרדים ויועצים ומתארגנים לקמפיין", הוסיף. "מול מחנה ההפקרות של אנשים שבשקט ובשם אידיאלים ועקרונות נשגבים כביכול מטרפדים את זה. זה הסיפור עכשיו. רדו מהעץ. מי שיפעל למען הקמת ממשלה יציבה ימצא אותי כבן ברית נמרץ ויצירתי. מי שיפעל למען סלילת הדרך לבחירות חמישיות ימצא אותי ואותנו נלחמים בו בכל כוחנו".

"האחריות שלנו כמנהיגי העם זה לא לאכזב את העם הזה", סיכם בנט את דבריו. "לזכור שבמלחמות ישראל היו אנשים מכל הקשת הדעות וגם היום בגבול הלבנון ובמדבר מצרים יש אנשים שונים שכולם אוהבים את מדינת ישראל. בואו לא נאכזב אותם, בואו נמצא נוסחאות שיאפשרו לנו לשבת ביחד, גם אם לא מסכימים על הכל, ולהתחיל לנהל את מדינת ישראל".

עומק הפלונטר הפוליטי התברר שוב בצהריים, כשעקב אי ההסכמות בין הסיעות, יו"ר הועדה המסדרת, ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, החליט למשוך את ההצבעה על הקמתה והיא תידחה לשבוע הבא.