ממשלת השינוי צפויה להיות מושבעת היום (ראשון), אך עדיין אין מועד רשמי ונקוב ליציאתה של משפחת נתניהו ממעון ראש הממשלה הרשמי בבלפור. ההחלטה בעניין הזה צפויה להיות לאחר תיאום בין לשכות בנט ונתניהו, אבל עדיין לא נוצר קשר ביניהן – גם לא באופן בלתי רשמי.

היועמ"שית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו, גיבשה מסמך המלצות בנושא סוגיית מימון המעון בבלפור ומשפחת נתניהו לאחר מועד השבעת הממשלה. ההמלצות עדיין כפופות לשינויים ולא נשלחה לאנשי המשרד, ובמקום זאת נשלחה למשרד המשפטים כדי שתקבל תוקף. ברגע שזה יקרה, ההמלצה תהפוך להוראה מחייבת.

שלומית ברנע-פרגו (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
יועמ"שית משרד ראש הממשלה שלומית ברנע-פרגו | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

על פי מסמך ההמלצות, מרגע השבעת הממשלה היום בערב, המדינה תפסיק לממן את הוצאות משפחת נתניהו. המנקים, המנקות, המבשלים והמבשלות שמועסקים במשרת אמון – יפוטרו. כמו כן, יופסק המימון של הבית הפרטי בקיסריה, שכולל בין השאר הוצאות ניקיון, מים, חשמל, גינון וכביסה.

בהתאם למסורת, ביום שני הקרוב צפוי להיערך טקס החילופים בין נתניהו לבנט – אך עדיין לא ברור אם נתניהו ישתתף בטקס. למרות שלמשרדי הממשלה האחרים כבר יש לוחות זמנים ופרוטוקול חילופים מסודר, במשרד ראש הממשלה עדיין לא פורסם אחד כזה. עם זאת, אנשי נתניהו טוענים שתהיה העברה מסודרת של השלטון.

מעון נתניהו בקיסריה (ארכיון) (צילום: חדשות 2, חוסין אל אוברה)
המעון הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה | צילום: חדשות 2, חוסין אל אוברה

בסביבתו של בנט כבר החלו שמות של מועמדים אפשריים לאיוש "הכוורת" שתהיה סביבו. בין היתר הוזכר שמו של אייל גבאי, מי שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד ראש הממשלה – וכעת הוא אחד מהמועמדים לתפקיד הזה שוב.

נוסף על כך בנט רוצה למנות לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומית אדם שבאמת יתעסק בהסברה לאומית – פנימה והחוצה. בין שאר התפקידים הנוספים שבנט יצטרך לאייש: ראש המל"ל ומזכיר הממשלה.

בסביבתו של בנט טוענים שהוא יתפנה לכל נושא איוש התפקידים רק אחרי ההשבעה ושעדיין לא התקיימו כלל וכלל בנושא הזה, אם כי שמות שקשורים למינויים האלה נזרקו לחלל האוויר.