תיעוד נוסף שהגיע הבוקר (שבת) לידי N12 מהעימות בין ח"כ עופר כסיף לשוטרים בהפגנה בירושלים מציג את האלימות הקשה שנקטו השוטרים נגד חבר הרשימה המשותפת, וברקע אפשר לשמוע בבירור כי הנוכחים צעקו לשוטרים כי מדובר בחבר כנסת. בין קריאות הרקע בסרטון נשמעות צעקות לעבר השוטרים: "זה חבר כנסת, חבורת פסיכופתים". ח"כ כסיף נפצע קל באירוע, חולצתו נקרעה ומשקפיו נשברו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הורה לתחקר את האירוע, אך במשטרה טענו כבר אתמול כי ח"כ כסיף היה הראשון לנקוט באלימות, והכוחות במקום נאלצו להגיב. אלא שח"כ כסיף שולל זאת בתוקף: "פתאום, בלי שום התגרות ובלי שום סיבה, שוטר נתן לי אגרוף לפנים ושבר לי את המשקפיים. גררו אותי לרצפה וגם כששכבתי על הרצפה, המשיכו להכות אותי. שני שוטרים קיללו אותי ולא נתנו לפרמדיקית שהייתה שם לגשת . ככה נראה כיבוש וככה נראה פשיזם".

ההפגנה בשכונת שייח ג'ראח שבבירה התקיימה במחאה נגד פינוי תושבים ערבים מהשכונה. כמה שעות אחרי האירוע מסרה המשטרה: "במהלך מחאה שנערכה בשכונת שייח' ג'ראח ולאחר שמשתתפיה החלו להפר סדר במקום ולא נשמעו להנחיית המשטרה ניתנה הוראה על פיזורה. המפגינים במקום המשיכו בהפרת הסדר, במהלכה אחד המפגינים תקף את אחד השוטרים תוך שהוא בועט בו וחובט באגרוף לפניו". 

עוד מסרו במשטרה: "השוטרים נאלצו להשתמש בכוח סביר כדי לעצור את התוקף, מאחר ולא הזדהה במהלך האירוע וכשהתברר כי מדובר בחבר כנסת - הוא שוחרר במקום. מספר שוטרים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. משטרת ישראל תמשיך לאפשר לכל אדם את חופש הביטוי והזכות להפגין אך לא נאפשר הפרת סדר אלימה ואנו מגנים בכל תוקף פגיעה באנשי חוק".

האירוע גרר גינויים וביקורת על התנהלות המשטרה מכל קצוות הקשת הפוליטית. יו"ר הכנסת יריב לוין אמר שהזדעדע מהמראות והוסיף: "לצערי, זה אינו אירוע ראשון של פגיעה בחברי כנסת והתעלמות מזכויותיהם על פי החוק". יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד גינה גם הוא: "לא מתקבל על הדעת שאדם יוצא להפגנה וחוזר חבול ופצוע". בין המגנים היו גם גדעון סער ובצלאל סמוטריץ'.