יו"ר ימינה נפתלי בנט יקבל אבטחה צמודה החל מהיום (שני) - כך הודיע קצין הכנסת, יוסף גריף. גם ביתו הפרטי של בנט ברעננה יאובטח באופן שוטף. ההחלטה התקבלה על רקע איומים שקיבל בנט ולקראת פקיעת המנדט של נתניהו מחר. אנשי ימין צפויים להגיע הערב להפגין מול ביתו של בנט ולדרוש ממנו לעמוד בהבטחתו מלפני הבחירות - לא לחבור לממשלה בראשות יאיר לפיד.

מוקדם יותר היום אמר נתניהו כי הוא מוכן לוותר על שנתו הראשונה בראשות הממשלה לטובת בנט. "בפוסט שהוא כתב לפני 10 ימים, בנט כתב שאפשר להקים ממשלת ימין אם אני אזוז הצידה לשנה הראשונה. אז זזתי. עכשיו תורך", אמר ראש הממשלה. בנט בתורו השיב: "הצעת נתניהו לא מובנת - לא ביקשתי את ראשות הממשלה אלא ממשלה, ואת זה לצערי אין לו כי סמוטריץ' שרף את כל הגשרים לממשלת ימין".

בנימין נתניהו ונפתלי בנט (צילום: רויטרס, שי פרנקו,רויטרס)
נתניהו לבנט: "המכשול האמיתי להקמת ממשלת ימין הוא סירובך להסיר מסדר היום ממשלת שמאל" | צילום: רויטרס, שי פרנקו,רויטרס

כרגע גם אם בנט יסכים להצעת נתניהו עדיין אין להם את הרוב הדרוש להקמת ממשלה. דקות לפני ההצעה לבנט, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הודיע שוב: "לא אתפטר, אמנע הקמת ממשלה בתמיכת תומכי טרור". זאת בתגובה ללחצים הכבדים שהופעלו עליו מצד רבנים כדוגמת הרב טאו והרב שמואל אליהו. את ההודעה האחרונה הוציא לאחר הפגישה עם הרב דרוקמן שגיבה אותו גם כן והבהיר: "עמדתנו לא השתנתה, אסור להסתמך על ממשלה שתישען על רע"מ".

בסיום ישיבת סיעת ימינה, עלה לנאום יו"ר הסיעה נפתלי בנט והתייחס לפניית נתניהו. "אנחנו מתקרבים לתום תקופת המנדט של נתניהו. מטבע הדברים יש הרבה ספינים במערכת", פתח בנט. "העדיפות הראשונה שלי הייתה ונשארה מממשלת ימין, אני יודע שזה מאכזב הרבה אנשים אבל אני איש ימין ולשם הקמת ממשלת ימין אנו מוכנים לשקול דברים רבים".

"אני רוצה לשמור פה על טון מכבד לרה"מ אבל חשוב לומר את הדברים כפי שהם - בבחירות האלה הוא הקים מפלגת לוויין והוא לא מצליח להשתלט עליה, שיפנה את כל הסרטונים המרגשים לסמוטריץ'", הבהיר בנט ורמז לקראת הקמת ממשלת אחדות: "אם נתניהו לא יצליח להקים ממשלת ימין, ננסה להקים ממשלת אחדות מתוך מחשבה שהדבר הכי מזיק הרסני למדינת ישראל ולציבור הישראלי זה עוד בחירות".

לאחר דבריו של בנט, פרסם נתניהו ציוץ בטוויטר שבו חזר על קריאתו לבנט להצטרף ולגרום לחברי כנסת נוספים להצטרף בעקבותיו לממשלת ימין. "בנט, אתה יודע יפה מאוד שברגע שתתחייב לממשלת ימין - יבואו אחרים אפילו בלי סער ויהיו לנו 61. הם מחכים רק לך. המכשול האמיתי להקמת ממשלת ימין הוא סירובך להסיר מסדר היום ממשלת שמאל ולהתחייב רק לממשלת ימין. עשה זאת היום!", כתב.