"יש לי הרבה ביקורת על נתניהו" - כך אמר הבוקר (חמישי) שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, בריאיון לתוכנית מרציאנו-סגל בגלי צה"ל. "לפרק את ממשלת האחדות הנוכחית, שהייתה ממשלה נהדרת – זו הייתה טעות גדולה שלו, וגם שלי שלא נלחמתי איתו".

"אחד ביום": בנט, לפיד ואומנות האפשר, דפנה ליאל על הפוליטיקה שבחדרים הסגורים. האזינו

ההסכמים הקואליציוניים המלאים של ממשלת בנט-לפיד

דרעי התייחס לממשלה החדשה שעתידה להיות מושבעת ביום ראשון הקרוב ואמר: "נפיל את הממשלה הזאת מהר מאוד. הם רק רוצים לראות את נתניהו מתפנה עם ארגזים". עם זאת, דרעי הבטיח כי השלטון יועבר בצורה מסודרת: "ניאבק בממשלה בדרכים דמוקרטיות - אבל נעביר את השלטון בצורה הכי מסודרת. אני אעזור למי שיבוא או תבוא במקומי".

יו"ר תנועת ש"ס שיתף במהלך הריאיון במגעים להקמת ממשלה שערך בשבועות האחרונים עם נפתלי בנט. לדבריו, בנט אמר לו: "אתה הכי מתאים לתפקיד רה"מ. הכי מנוסה, למה שלא תיקח את זה?", אך הוא עצמו סירב להצעה כי הוא חסר את "הסגולות של 'לעשות הכול' כדי לשבת על הכיסא הזה".

נתניהו, דרעי ובנט בישיבה עם ראשי הימין (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
נתניהו, דרעי ובנט בישיבה עם ראשי הימין | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הפנים היוצא מתכונן לשוב לספסלי האופוזיציה, והכחיש את הדיווחים לפיהם יתפטר מהכנסת: "אני לא הכי חזק בעבודת הכנסת, וחשבתי שאם נלך לאופוזיציה אקדיש את הזמן שלי לדברים אחרים - אבל הבנתי שזאת טעות. נישן בכנסת, נאכל שם, נעבוד ונשרת את הציבור".

דרעי התייחס למתקפה החריפה שהוביל השר יעקב ליצמן כנגד ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט. ליצמן קרא לבנט "להוריד את הכיפה" כי הוא "מבייש אותה". "כולנו יהודים, לא משנה איזה סוג של כיפה, ואין לאף אחד זכות להגיד מי לא", פייס דרעי. "זה לא הסגנון שלי. הדברים של ליצמן נובעים מכאב נוראי, אל תשפטו אותו על המילה הזו".