גנץ יחבור לנתניהו? בין המגעים להרכבת הממשלה לבין הדרמה שמתחוללת בכנסת, שהסתיימה בהחלטה למנות את יו"ר כחול לבן בני גנץ לשר המשפטים, הוא התייצב הערב (רביעי) באולפן לריאיון במהדורה המרכזית, שבו לא פסל את האפשרות לשבת שוב בממשלת נתניהו והתייחס לדרישותיו הברורות שלדבריו לא יתפשר עליהן בממשלה שתקום: "הייתה שיחה ופנייה, הבהרתי שאין היתכנות לזה". בעקבות דבריו, גורמים במחנה השינוי מוטרדים: "עודף הדרישות של גנץ תמוטט את ממשלת האחדות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הבהרתי שצריך ממשלה חדשה. אם למישהו היה איזה צל של ספק, אתמול קיבלנו את ההוכחה. נתניהו מוכוון קודם כל לאינטרסים האישיים שלו. כל אחד היה רוצה לראות את נתניהו יוצא ממשרד ראש הממשלה. גם אני רוצה להיות ראש הממשלה ביום מן הימים, ומאמין שזה יקרה. שאף אחד לא יתפוס את הממלכתיות שלי כחולשה, כי היא לא חולשה", אמר גנץ.

"אתמול היה לנו אירוע קשה שאני מקווה שהוא אחרינו. בסופו של דבר, אין היתכנות לכל דבר אחר מלבד ממשלת שינוי. בנט ולפיד יסכמו ביניהם, גוש השינוי יקבל החלטות ונקים ממשלה חדשה", הוא הוסיף. "אם הם לא יצליחו, הנוהג הוא שהמנדט חוזר לפני. אני מקווה מאוד שלא נגיע לשם, כי אני לא רוצה שנגיע לבחירות חמישיות".

נתניהו וגנץ (צילום: פלאש 90)
נתניהו וגנץ | צילום: פלאש 90

הדרישה של גנץ: להמשיך לכהן כשר הביטחון ותיק המשפטים לכחול לבן

לאחר שמונה היום לשר משפטים כשנתניהו חזר בו, הדגיש גנץ כי אין בכוונתו לוותר על תיק הביטחון והמשפטים בממשלה שתקום. "אני יודע מה קרה אתמול. מזימת אפריל הפכה מתרחיש להתרחשות. אני מקווה שחבריי לגוש השינוי ראו שלא רק שאין על מה לדבר, בעיקר אין עם מי לדבר. אמרתי לנתניהו לפני ותוך כדי ההצבעה: אני המועמד שמקובל במשרד המשפטים. אני אדרוש את התיק הזה גם בממשלה הבא. חשוב שאהיה שר הביטחון וחשוב שמשרד המשפטים יישאר בכחול לבן, כדי שנוכל להמשיך לשמור על הדמוקרטיה. אני נותן לאנשים אחרים להיות בפרונט כי חשוב שנקים ממשלת שינוי".

בנוגע למשבר הפוליטי שהתחולל אתמול, ציין: "קבענו בחוק, בהסכם, שמשרד המשפטים הוא של כחול לבן. אני שמח שנחסכה הפנייה לבג"ץ. הוא לא אמור להידרש לסוגיות פוליטיות, וחבל שאנחנו גוררים אותו לשם". עוד הוא התייחס למצבו של הלום הקרב סעידיאן שהצית את עצמו: "ביקרתי את איציק סעידיאן ומשפחתו, וראיתי עשרות אנשים שבאו לתרום דם בשבילו. יש לנו עם נפלא, ואני אשמור על המדינה עבורם".