"נתניהו חצה כל גבול, המדינה מידרדרת": 39 ימים לבחירות, כשנתניהו נאבק להשיג את 61 המנדטים הנכספים שיאפשרו לו להקים ממשלה יחד עם המפלגות החרדיות וסיעתו של סמוטריץ', שכוללת בתוכה גם את איתמר בן גביר, בכיר הליכוד לשעבר דן מרידור תוקף במילים חריפות את מהלך החיבור בין השניים שרקם נתניהו - וטוען שמפלגת הליכוד הפכה ל'תנועת ביבי'.    

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אדם אחד לקח תנועה גדולה בהיסטוריה של עם ישראל, תנועה לאומית וליברלית שדאגה לדמוקרטיה, לשלטון החוק ונלחמה בגזענות - והפך אותה לתנועת ביבי", תקף מרידור בריאיון ל"שישי בחמש" עם גדעון אוקו. "אני לא מאמין למילה אחת שנתניהו אומר היום. הוא אומר: 'אני מעל החוק' וזו סכנה לדמוקרטיה. היה דבר דומה במפלגה הרפובליקנית עם טראמפ, היום הם אומרים 'טעינו שלא אמרנו'". 

לדברי מרידור, שבמשך שנים רבות היה בכיר בליכוד ושימש בתפקידי שר שונים, ישנם שרים לא מעטים שמכהנים כיום מטעם הליכוד וחושבים דברים קשים נגד נתניהו כמותו - אך לא מעזים לומר זאת בפומבי: "אני מכיר חלק גדול מהשרים בליכוד, מישהו מהם צריך לקום ולהגיד לו 'עד כאן'. חלק מהם לא חושבים מאוד שונה ממני". 

סמוטריץ' ובן גביר מתאחדים
סמוטריץ' ובן גביר לאחר שחתמו על הסכם הריצה המשותפת ביניהם

עוד התייחס בכיר הליכוד לשעבר למהלך של נתניהו להכליל את יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר ברשימתו של סמוטריץ' לכנסת, זאת על מנת שיוכל לחבור אליהם לאחר הבחירות ולהקים באאמצעותם ממשלה: "המהלך הזה מכתים את הציונות הדתית ואין לו כפרה. הגישה הזו של לתת לגיטימציה למי שמעריץ את ברוך גולדשטיין ואת כהנא היא הרסנית". 

מרידור הזהיר ממהלכיו של נתניהו, שלדבריו "חוצה כל גבול בכדי שהציבור לא יידע אם ההאשמות נגדו אמיתיות. כשאתה רואה שראש ממשלה מונע קבלת תקציב כדי למנוע רוטציה ולברוח מהמשפט – זו סכנה. אני מקווה שתיפסק ההידרדרות הזו של המדינה ושיצליחו לשים לזה סוף. צריך לעשות מאמץ להחזיר את המדינה לפסים".