לא פרקליט מדינה קבוע, אז ממלא מקום: שר הביטחון והמשפטים בני גנץ, החליט הערב (רביעי) למנות את עו"ד עמית איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה - זאת לאחר שלדבריו, הליכוד ונתניהו סירבו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה לאחר סיום עבודתה של ועדת האיתור - שבחרה בו לתפקיד.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עם כניסתו למשרד המשפטים, החליט גנץ למנות ממלא מקום פרקליט מדינה במקביל למהלכים להבאת מינוי קבע. במהלך השבוע האחרון, קיים גנץ היוועצות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה ועם גורמי משפט נוספים וכן עיין בחומרי ועדת האיתור שדנה במינוי פרקליט מדינה קבוע.  

גנץ נפגש עם עו"ד איסמן השבוע ובמהלך פגישתם, דן עמו גנץ גם באמירותיו הפוגעניות כלפי נשים. בהודעה שפורסמה מטעמו של גנץ, הובהר שהוא ששוחח עם גורמים נוספים המכירים את הנושא, והשתכנע כי איסמן מתחרט על הדברים באופן כנה וכי אין בהם בכדי למנוע את מינויו. 

בני גנץ
הורה על מינוי עו"ד איסמן למ"מ פרקליט המדינה. גנץ"אני עושה הערב צעד נוסף למען שלטון החוק, בשאיפה להפוך אותו לצעד משמעותי ליציבות מערכת המשפט ושלטון החוק", אמר גנץ, "מדינת ישראל צריכה לתפקד - מערכת המשפט חייבת לתפקד ואף אחד לא ימנע ממנה לתפקד. העובדה שאין פרקליט מדינה, היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה". 

 

 

"לכן", הוסיף גנץ, "עד שנביא לממשלה את מינוי הקבע, החלטתי למנות את עו"ד איסמן כממלא מקום בכדי שיחל בביצוע התפקיד. הדגשתי בפני איסמן את החשיבות שאני רואה בביצור שלטון החוק, בקידום עבודת הפרקליטות ובעצמאות תפקודה. אין לי ספק שהוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר כממלא מקום היום, וכפרקליט מדינה קבוע בעתיד". 

יור נעמת חגית פאר בתגובה: "מינויו של עו״ד איסמן אולי כשר משפטית אך פסול ערכית. לא ראוי שאדם שהתבטא באמירות שמציגות תפיסה סקסיסטית, מקטינה ומשפילה כלפי נשים ימונה לתפקיד כה בכיר, קל וחומר תפקיד בכיר ברשויות אכיפת החוק. זהו מסר בעייתי גם לעובדות בפרקליטות וגם לציבור הישראלי בכלל".