3 שבועות לסגירות הרשימות: יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ קרא מוקדם יותר השבוע לחיבורים בגוש המרכז-שמאל במטרה להוביל להחלפת נתניהו. בהמשך לאפשרויות האיחוד השונות, פנינו לראשי כל המפלגות בשאלה – האם קיימו משא ומתן ביממה האחרונה? כולם הכחישו, למעט גנץ ויו"ר מפלגת "הישראלים" רון חולדאי. שניהם סירבו להתייחס למגעים כלשהם, מה שמעלה על הפרק את האפשרות של שיחות לאיחוד של שתי המפלגות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהנחה שגנץ וחולדאי עמלים על חיבור אפשרי של שתי המפלגות ואם אכן נועדו ביממה האחרונה, הדבר נעשה ללא ידיעתו של שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן, בכיר כחול לבן לשעבר שחבר לאחרונה לחולדאי. זאת, ברקע הידרדרות היחסים בין גנץ לניסנקרון, שהתאפיינו לאחרונה בטענות הדדיות על תקיעת סכינים בגב.

חולדאי תקף את גנץ בחריפות, בריאיון שהעניק לדנה ויס ב"חדשות סוף השבוע": "ברגע שהוא היה צריך לעמוד כסלע איתן – הוא נשבר ונכנס לממשלה. הוא מפחד מנתניהו – אני לא מפחד מנתניהו".

מוקדם יותר היום קרא חולדאי למפלגת העבודה לחבור אליו: בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו כתב כי יציע ליו"ר החדש של המפלגה, ברגע שייבחר, לחבור אליו "כדי לבנות יחד אלטרנטיבה שלטונית, ערכית וחזקה".

ביום שני התייצב שר הביטחון ויו"ר כחול לבן מול המצלמות, וקרא במסיבת עיתונאים לכל ראשי גוש המרכז-שמאל להתאחד: "זוהי שעת חירום, יש סכנה גדולה שההזדמנות תחלוף אם נישאר מפוצלים". הוא הוסיף: "לחצתי את ידו של מפר ההבטחות הסדרתי, טעיתי. הוא רימה אותי ורימה אתכם; המיקום לא חשוב, בואו נתאחד".