אחרי ההתנפלות על משפחת פרקש והקריאות הבוטות למשפחה ששכלה בן, הערב (שבת) מתקיימת הפגנה בקיסריה: לפחות אלף איש הגיעו כדי לתמוך במשפחה ולחזק אותה, ומולם מחאה קטנה של אנשי ימין ותומכי נתניהו. לקראת ההפגנה הערב, אנשי המחאה טוענים כי המפה למפגינים נגד משפחת פרקש יצאה השבוע מאזור בית ראש הממשלה. יאיר נתניהו ובני המשפחה מכחישים כל קשר להפגנה שנערכה השבוע מול בית משפחת פרקש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גונן בן יצחק, עו"ד ואחד ממובילי המחאה, פרסם היום ציוץ ובו טען כי המפה שהפיצה פעילת הימין אורלי לב "הסגירה" את מעורבות סביבת נתניהו. לדבריו, הסימן הכחול במפה (של גוגל מפות), שעומד בסמוך למעון הפרטי של משפחת נתניהו, מסמן את המיקום של שולח המפה.

גופי המחאה: ההנחיה למחאה יצאה מבית ראש הממשלה (צילום: החדשות 12)
המפה שפרסמה אורלי לב - והתהיות | צילום: החדשות 12

"כאשר פעילת הימין אורלי לב מזמינה את פעילי הימין להפגנה מול בית משפחת פרקש, מי למעשה עומד מאחורי היוזמה הזו?", כתב בן יצחק. "האם זו יוזמה שלה? האם מישהו מפעיל אותה?"

"אז זה הולך ככה: אורלי לב שולחת הודעה לפעילים והפעילות שאמורים להשתתף בהפגנה", הוסיף. "במקרה של המפה שאורלי לב שולחת לפעילים, הנקודה הכחולה נמצאת בבית משפחת נתניהו בקיסריה. עכשיו עולה השאלה איך אורלי לב שולחת מפת מיקום שבה הנקודה הכחולה נמצאת בבית משפחת נתניהו? האם מישהו מיושבי הבית בקיסריה העביר לה את המפה? מפעיל אותה? שלח אותה למשימה?".

עוד הוסיף: "התהיות מתגברות לאור הציוץ של יאיר נתניהו, שטען שהוא עבר ליד בית משפחת פרקש ולטענתו הם אמרו עליו דברים קשים. מדובר פה באירוע של ביזוי קשה של משפחה שכולה. נדמה לי שהציבור הישראלי זכאי לתשובות ברורות". 

גופי המחאה: ההנחיה למחאה יצאה מבית ראש הממשלה (צילום: החדשות 12)
המפה שפרסמה אורלי לב - והתהיות | צילום: החדשות 12

מטעמו של יאיר נתניהו נמסר: "הטענה שיאיר נתניהו או מישהו ממשפחת נתניהו הם היוזמים או המארגנים של הפגנות התמיכה בהם - היא שקרית".

בציוץ שפרסם הערב טען יאיר נתניהו לאפליה: "שחקן הכדורגל ערן זהבי, שם פעם אחת מוזיקה מזרחית ברמקול אצלו בבית באמצע היום - המשטרה באו אליו הביתה, ועצרו אותו בצורה משפילה לעיני ילדיו. משפחת פארקש מארחת בביתה הפגנה כל מוצש, בה אנרכיסטים צורחים ברמקול קללות לעבר השכן, האח השכול בנימין נתניהו (בניגוד לחוק שאומר שאסור להפגין פחות מ-500 מטר מביתו הפרטי של נבחר ציבור). המשטרה: מותר להם וכל הכבוד להם". 

מהדגלים השחורים נמסר: "ראש ממשלה שמשפחתו מעורבת בקיום הפגנות נגד משפחות שכולות לא יכול להיות ראש ממשלה, הוא לא יכול לשלוח חיילים לקרב, אין לו סמכות מוסרית להנהיג את מדינת ישראל. ישראל נמצאת ברגע השפל הגדול מאז הקמתה, אנו נלחמים מול מכונת ההסתה המשומנת והמרושעת שייצר בנימין נתניהו במו ידיו. כשבועיים לפני פתיחת משפטו ברור לכולם - ישראל צריכה ראש ממשלה, לא נאשם ומסית".

המיקום של ההפגנה הערב השתנה - מעט יותר קרוב לבית משפחת נתניהו, שככל הנראה שהו במקום במהלך סוף השבוע. מכונית אחת עצרה אל מול המפגינים והנוסעים קיללו: "שרמוטה הביתה, ערבים מניאקים, יא נאצי‎"

_OBJ

אור רביד השתתף בהכנת הידיעה.